Investment properties for sale

    2,162 results
    MLS Logo

    21 hours ago

    $369,900

    9715 Toltec Rd Ne, Albuquerque, NM 87111

    3 bd, 2 ba

    1,752 sq ft

    $211/sq ft

    1959

    6.9%

    Gross yield

    4.4%

    Cap rate

    -3.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $270,000

    572 Eastlake Dr Se, Rio Rancho, NM 87124

    2 bd, 2 ba

    1,386 sq ft

    $195/sq ft

    1988

    8.1%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $409,990

    6819 Via Del Cerro Ne, Albuquerque, NM 87113

    3 bd, 3 ba

    1,579 sq ft

    $260/sq ft

    2001

    6.3%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $385,000

    5117 Camino Vis Nw, Albuquerque, NM 87120

    3 bd, 2 ba

    1,810 sq ft

    $213/sq ft

    1977

    6.8%

    Gross yield

    4.4%

    Cap rate

    -3.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $224,900

    83 Sandia St, Moriarty, NM 87035

    3 bd, 2 ba

    1,216 sq ft

    $185/sq ft

    1996

    8.4%

MLS Logo

    21 hours ago

    $280,000

    1014 San Clemente Ave Nw, Albuquerque, NM 87107

    2 bd, 1 ba

    1,008 sq ft

    $278/sq ft

    1946

    6.9%

    Gross yield

    4.7%

    Cap rate

    -2.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $699,900

    1708 Willow Canyon Trl Nw, Albuquerque, NM 87120

    2 bd, 3 ba

    2,564 sq ft

    $273/sq ft

    2021

    5.0%

    Gross yield

    2.6%

    Cap rate

    -11.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $1,200,000

    1822 Eucalyptus Rd Ne, Rio Rancho, NM 87144

    4 bd, 3 ba

    3,098 sq ft

    $387/sq ft

    2008

    2.5%

    Gross yield

    1.3%

    Cap rate

    -16.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $1,000,040

    6519 Pato Rd Nw, Albuquerque, NM 87120

    4 bd, 4 ba

    3,175 sq ft

    $315/sq ft

    2020

    4.4%

    Gross yield

    2.6%

    Cap rate

    -11.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $3,650,000

    11407 San Rafael Ave NE, Albuquerque, NM 87122

    5 bd, 6 ba

    5,542 sq ft

    $659/sq ft

    2026

    0.9%

MLS Logo

    21 hours ago

    $400,000

    7201 Beck Dr Ne, Albuquerque, NM 87109

    3 bd, 2 ba

    1,892 sq ft

    $211/sq ft

    1976

    6.1%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $430,000

    8631 Monsoon Rd Nw, Albuquerque, NM 87120

    3 bd, 2 ba

    1,781 sq ft

    $241/sq ft

    2018

    6.9%

    Gross yield

    4.4%

    Cap rate

    -3.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $445,000

    11824 Suny Bay Rd Se, Albuquerque, NM 87123

    3 bd, 3 ba

    2,350 sq ft

    $189/sq ft

    2010

    7.0%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $365,000

    9928 Academy Rd Nw, Albuquerque, NM 87114

    3 bd, 2 ba

    1,479 sq ft

    $247/sq ft

    1996

    6.9%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $340,000

    8143 Oakdale Pl Nw, Albuquerque, NM 87120

    3 bd, 2 ba

    1,705 sq ft

    $199/sq ft

    1994

    7.7%

    Gross yield

    5.4%

    Cap rate

    0.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $1,600,000

    7200 Elena Dr Ne, Albuquerque, NM 87113

    4 bd, 4 ba

    4,335 sq ft

    $369/sq ft

    2003

    3.0%

    Gross yield

    1.9%

    Cap rate

    -14.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $339,900

    8000 Tuscarora Rd Nw, Albuquerque, NM 87114

    3 bd, 2 ba

    1,451 sq ft

    $234/sq ft

    2006

    7.4%

    Gross yield

    4.8%

    Cap rate

    -2.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $347,900

    548 Coronado Dr, Bernalillo, NM 87004

    3 bd, 2 ba

    1,400 sq ft

    $248/sq ft

    1971

    5.8%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -5.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $440,000

    10005 Trevino Loop Nw, Albuquerque, NM 87114

    3 bd, 2 ba

    2,243 sq ft

    $196/sq ft

    1978

    6.1%

    Gross yield

    4.4%

    Cap rate

    -3.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $345,000

    11924 Morrow Ave Ne, Albuquerque, NM 87112

    4 bd, 2 ba

    1,825 sq ft

    $189/sq ft

    1972

    6.5%

1 day ago

    $75,000

    217 Bette Clair St SE, Albuquerque, NM 87123

    3 bd, 2 ba

    1,350 sq ft

    $56/sq ft

    1981

1 day ago

    $99,000

    704 Loring Ave, Estancia, NM 87016

    1 bd, 1 ba

    604 sq ft

    $164/sq ft

    1936

    9.4%

1 day ago

    $385,000

    5110 Guadalupe Trl Nw, Albuquerque, NM 87107

    1 bd, 2 ba

    954 sq ft

    $404/sq ft

    1913

    5.6%

    Gross yield

    4.0%

    Cap rate

    -5.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $299,500

    2900 Vista Del Rey NE Unit 31B, Albuquerque, NM 87112

    3 bd, 3 ba

    1,306 sq ft

    $229/sq ft

    1994

    8.5%