Investment properties for sale

    50 results
    MLS Logo

    1 day ago

    $64,900

    1407 Cottage St, Ashland, OH 44805

    3 bd, 2 ba

    1,368 sq ft

    $47/sq ft

    1901

    21.4%

    Gross yield

    15.1%

    Cap rate

    38.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $469,000

    1425 County Road # 1688, Ashland, OH 44805

    4 bd, 3 ba

    2,184 sq ft

    $215/sq ft

    1983

    5.2%

MLS Logo

    4 days ago

    $169,900

    707 Eastern Ave, Ashland, OH 44805

    3 bd, 1 ba

    1,152 sq ft

    $147/sq ft

    1918

    8.3%

    Gross yield

    5.2%

    Cap rate

    -0.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $185,000

    530 Edgehill Ave, Ashland, OH 44805

    3 bd, 2 ba

    1,178 sq ft

    $157/sq ft

    1903

    6.5%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $54,900

    107 Township Road 810 Lot 11, West Salem, OH 44287

    2 bd, 1 ba

    924 sq ft

    $59/sq ft

    1995

MLS Logo

    5 days ago

    $154,900

    407 Phillips Ave, Ashland, OH 44805

    2 bd, 1 ba

    928 sq ft

    $167/sq ft

    1880

    8.4%

    Gross yield

    5.6%

    Cap rate

    0.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $479,900

    895 Williamsburg Ct, Ashland, OH 44805

    5 bd, 3 ba

    3,220 sq ft

    $149/sq ft

    2004

    7.0%

    Gross yield

    4.8%

    Cap rate

    -2.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $120,000

    402 Vine St, Ashland, OH 44805

    3 bd, 2 ba

    1,028 sq ft

    $117/sq ft

    1901

    10.1%

    Gross yield

    6.5%

    Cap rate

    4.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $369,900

    659 County Road 1302, Ashland, OH 44805

    4 bd, 2 ba

    2,480 sq ft

    $149/sq ft

    1954

    6.2%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -6.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $325,000

    5073 Burgundy Ct, West Salem, OH 44287

    3 bd, 4 ba

    3,052 sq ft

    $106/sq ft

    1998

    7.4%

    Gross yield

    3.4%

    Cap rate

    -7.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $369,000

    2184 State Route 179, Jeromesville, OH 44840

    3 bd, 2 ba

    2,480 sq ft

    $149/sq ft

    1901

    4.7%

    Gross yield

    2.9%

    Cap rate

    -10.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $485,000

    4209 Majorna Dr, West Salem, OH 44287

    4 bd, 3 ba

    2,889 sq ft

    $168/sq ft

    2009

    6.0%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $989,000

    454 State Route 302 # 60, Ashland, OH 44805

    3 bd, 4 ba

    2,313 sq ft

    $428/sq ft

    1993

    2.6%

MLS Logo

    10 days ago

    $389,900

    291 County Road 2000, Jeromesville, OH 44840

    4 bd, 3 ba

    2,260 sq ft

    $173/sq ft

    1979

    6.5%

MLS Logo

    11 days ago

    $459,999

    1203 Township Road 1526, Ashland, OH 44805

    4 bd, 3 ba

    3,564 sq ft

    $130/sq ft

    1978

    5.1%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    11 days ago

    $419,900

    1264 Tupelo Ln, West Salem, OH 44287

    3 bd, 3 ba

    2,948 sq ft

    $142/sq ft

    1987

    5.3%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $245,000

    921 Duff Dr, Ashland, OH 44805

    3 bd, 3 ba

    1,328 sq ft

    $184/sq ft

    1957

    7.9%

    Gross yield

    5.4%

    Cap rate

    0.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $319,900

    2006 Stoneridge Ct, Ashland, OH 44805

    2 bd, 2 ba

    2,024 sq ft

    $158/sq ft

    2003

    5.8%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 days ago

    $419,900

    4138 Cedar Ln, West Salem, OH 44287

    5 bd, 2 ba

    2,280 sq ft

    $184/sq ft

    1995

    6.7%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -5.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    14 days ago

    $264,900

    5034 Maderia Dr, West Salem, OH 44287

    3 bd, 2 ba

    1,296 sq ft

    $208/sq ft

    1997

    7.8%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    14 days ago

    $435,000

    254 E Congress St, Polk, OH 44866

    3 bd, 2 ba

    1,804 sq ft

    $241/sq ft

    1998

    3.9%

    Gross yield

    2.5%

    Cap rate

    -11.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 days ago

    $47,500

    67 Harold Dr, Ashland, OH 44805

    2 bd, 2 ba

    1,300 sq ft

    $38/sq ft

    1988

MLS Logo

    18 days ago

    $155,000

    5090 Sangria Dr, West Salem, OH 44287

    2 bd, 1 ba

    775 sq ft

    $200/sq ft

    1974

    9.1%

    Gross yield

    5.8%

    Cap rate

    1.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    18 days ago

    $449,000

    979 County Road 3006, Perrysville, OH 44864

    3 bd, 2 ba

    1,152 sq ft

    $372/sq ft

    1982

    3.7%

    Gross yield

    2.5%

    Cap rate

    -11.4%

    Cash on cash