Investment properties for sale

    47 results
    MLS Logo

    2 days ago

    $350,000

    1120 Kansas Ave, Atchison, KS 66002

    4 bd, 3 ba

    3,372 sq ft

    $104/sq ft

    1885

    8.0%

    Gross yield

    4.9%

    Cap rate

    -2.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $99,000

    107 Elizabeth St, Effingham, KS 66023

    3 bd, 2 ba

    1,392 sq ft

    $71/sq ft

    1975

    18.2%

    Gross yield

    12.4%

    Cap rate

    28.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $109,000

    723 S St, Atchison, KS 66002

    2 bd, 1 ba

    832 sq ft

    $131/sq ft

    1953

    13.8%

    Gross yield

    9.9%

    Cap rate

    17.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $112,000

    805 Price Blvd, Atchison, KS 66002

    2 bd, 1 ba

    804 sq ft

    $139/sq ft

    1920

    13.2%

    Gross yield

    9.1%

    Cap rate

    14.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $302,000

    717 S 5th St, Atchison, KS 66002

    4 bd, 3 ba

    2,495 sq ft

    $121/sq ft

    2007

    8.3%

    Gross yield

    4.9%

    Cap rate

    -2.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $169,000

    416 N 9th St, Atchison, KS 66002

    3 bd, 1 ba

    1,097 sq ft

    $154/sq ft

    1945

    9.8%

    Gross yield

    6.2%

    Cap rate

    3.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $545,000

    134 Deer Run, Atchison, KS 66002

    4 bd, 4 ba

    3,307 sq ft

    $165/sq ft

    2012

    5.2%

    Gross yield

    2.7%

    Cap rate

    -10.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 days ago

    $35,000

    837 Spring St, Atchison, KS 66002

    1 bd, 1 ba

    929 sq ft

    $38/sq ft

    1938

MLS Logo

    15 days ago

    $194,000

    1001 Maple St, Atchison, KS 66002

    2 bd, 1 ba

    1,118 sq ft

    $174/sq ft

    1965

    7.6%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 days ago

    $73,000

    604 Laramie St, Atchison, KS 66002

    2 bd, 1 ba

    1,018 sq ft

    $74/sq ft

    1900

    19.2%

    Gross yield

    13.1%

    Cap rate

    30.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    18 days ago

    $189,000

    520 Q St, Atchison, KS 66002

    4 bd, 2 ba

    1,814 sq ft

    $104/sq ft

    1977

    11.3%

    Gross yield

    7.1%

    Cap rate

    7.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    22 days ago

    $189,900

    617 Parallel St, Atchison, KS 66002

    7 bd, 4 ba

    3,276 sq ft

    $58/sq ft

    1865

    19.0%

    Gross yield

    11.3%

    Cap rate

    23.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    23 days ago

    $541,000

    2511 Ottawa Rd, Atchison, KS 66002

    3 bd, 3 ba

    2,408 sq ft

    $225/sq ft

    2008

    4.4%

MLS Logo

    29 days ago

    $185,000

    1219 Julia St, Atchison, KS 66002

    2 bd, 2 ba

    1,362 sq ft

    $136/sq ft

    1979

    8.2%

    Gross yield

    4.7%

    Cap rate

    -3.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    32 days ago

    $365,000

    400 N 3rd St, Atchison, KS 66002

    4 bd, 2 ba

    4,722 sq ft

    $77/sq ft

    1895

    5.1%

    Gross yield

    2.4%

    Cap rate

    -11.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    32 days ago

    $179,000

    433 S 8th St, Atchison, KS 66002

    2 bd, 3 ba

    1,348 sq ft

    $140/sq ft

    1960

    10.1%

    Gross yield

    6.7%

    Cap rate

    5.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    32 days ago

    $749,000

    154 Deer Run, Atchison, KS 66002

    5 bd, 5 ba

    5,372 sq ft

    $139/sq ft

    2002

    5.3%

    Gross yield

    2.5%

    Cap rate

    -11.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    36 days ago

    $195,000

    905 Parallel St, Atchison, KS 66002

    3 bd, 1 ba

    1,088 sq ft

    $179/sq ft

    1922

    8.5%

    Gross yield

    5.4%

    Cap rate

    -0.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    38 days ago

    $279,000

    401 N 9th St, Atchison, KS 66002

    4 bd, 2 ba

    2,366 sq ft

    $118/sq ft

    1880

    7.0%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    49 days ago

    $434,500

    805 N 4th St, Atchison, KS 66002

    3 bd, 4 ba

    4,225 sq ft

    $103/sq ft

    1879

    5.7%

    Gross yield

    2.6%

    Cap rate

    -11.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    50 days ago

    $380,000

    1007 George St, Effingham, KS 66023

    3 bd, 2 ba

    1,953 sq ft

    $200/sq ft

    2025

    6.8%

MLS Logo

    50 days ago

    $375,000

    1003 George St, Effingham, KS 66023

    3 bd, 2 ba

    1,935 sq ft

    $194/sq ft

    2025

    6.9%

MLS Logo

    50 days ago

    $385,000

    1005 George St, Effingham, KS 66023

    3 bd, 2 ba

    1,972 sq ft

    $195/sq ft

    2025

    6.8%

MLS Logo

    64 days ago

    $125,000

    1444 S 8th St, Atchison, KS 66002

    2 bd, 1 ba

    928 sq ft

    $145/sq ft

    1910

    11.8%

    Gross yield

    8.5%

    Cap rate

    12.6%

    Cash on cash