Investment properties for sale

    37,269 results
    MLS Logo

    3 hours ago

    $250,000

    111 Westbrook Rd, Bremen, GA 30110

    3 bd, 2 ba

    1,680 sq ft

    $149/sq ft

    1997

    8.4%

MLS Logo

    8 hours ago

    $594,900

    220 Mitchell Ln, Woodstock, GA 30188

    4 bd, 4 ba

    2,582 sq ft

    $230/sq ft

    2019

    6.2%

    Gross yield

    3.2%

    Cap rate

    -8.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 hours ago

    $579,000

    1025 Moorewood Ln Se, Smyrna, GA 30080

    4 bd, 4 ba

    2,218 sq ft

    $261/sq ft

    2017

    6.4%

    Gross yield

    3.8%

    Cap rate

    -6.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 hours ago

    $799,900

    507 Streamwood Ivy Trl, Suwanee, GA 30024

    6 bd, 5 ba

    6,342 sq ft

    $126/sq ft

    2002

    5.0%

    Gross yield

    2.9%

    Cap rate

    -9.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 hours ago

    $599,000

    3351 Branch Valley Trl, Conyers, GA 30094

    5 bd, 3 ba

    4,759 sq ft

    $126/sq ft

    2007

    6.2%

    Gross yield

    4.1%

    Cap rate

    -5.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 hours ago

    $230,000

    4775 Cedar Park Way, Stone Mountain, GA 30083

    3 bd, 2.5 ba

    1,596 sq ft

    $144/sq ft

    1986

    9.8%

    Gross yield

    5.6%

    Cap rate

    0.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 hours ago

    $3,850,000

    1919 River Forest Rd Nw, Atlanta, GA 30327

    5 bd, 6 ba

    5,392 sq ft

    $714/sq ft

    1967

    1.4%

    Gross yield

    0.0%

    Cap rate

    -21.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 hours ago

    $899,900

    240 Rope Mill Rd, Woodstock, GA 30188

    3 bd, 2.5 ba

    2,964 sq ft

    $304/sq ft

    2019

    4.4%

MLS Logo

    9 hours ago

    $649,500

    108 Madison St, Canton, GA 30115

    5 bd, 5 ba

    4,713 sq ft

    $138/sq ft

    2016

    7.1%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 hours ago

    $629,000

    1981 N Decatur Rd Ne, Atlanta, GA 30307

    3 bd, 2 ba

    1,829 sq ft

    $344/sq ft

    1940

    5.6%

    Gross yield

    3.4%

    Cap rate

    -7.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 hours ago

    $413,300

    1889 Harmony Rd, Temple, GA 30179

    4 bd, 3 ba

    2,965 sq ft

    $139/sq ft

    1935

    6.5%

    Gross yield

    4.9%

    Cap rate

    -2.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 hours ago

    $255,000

    710 Spiva Rd, Temple, GA 30179

    3 bd, 2 ba

    1,380 sq ft

    $185/sq ft

    1977

    8.0%

    Gross yield

    5.7%

    Cap rate

    1.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 hours ago

    $615,000

    512 Via Secco Ln, Suwanee, GA 30024

    4 bd, 3.5 ba

    2,434 sq ft

    $253/sq ft

    2019

    6.3%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 hours ago

    $230,000

    6364 Maddox Rd, Morrow, GA 30260

    3 bd, 2 ba

    1,410 sq ft

    $163/sq ft

    1966

    8.5%

    Gross yield

    5.6%

    Cap rate

    0.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 hours ago

    $835,000

    1870 Apollo Dr, Suwanee, GA 30024

    4 bd, 5 ba

    3,968 sq ft

    $210/sq ft

    2011

    4.5%

    Gross yield

    2.6%

    Cap rate

    -11.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    10 hours ago

    $328,000

    5151 Rapahoe Trl, Atlanta, GA 30349

    4 bd, 3 ba

    1,980 sq ft

    $166/sq ft

    2015

    7.7%

    Gross yield

    4.7%

    Cap rate

    -3.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    11 hours ago

    $450,000

    1640 Stokes Ave Sw, Atlanta, GA 30310

    3 bd, 2 ba

    1,420 sq ft

    $317/sq ft

    1930

    5.4%

    Gross yield

    4.0%

    Cap rate

    -5.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 hours ago

    $1,050,000

    1036 Arbor Trce Ne, Atlanta, GA 30319

    4 bd, 5 ba

    4,052 sq ft

    $259/sq ft

    1997

    6.4%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -6.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 hours ago

    $799,900

    835 Breedlove Rd, Ball Ground, GA 30107

    3 bd, 3 ba

    1,945 sq ft

    $411/sq ft

    2001

    3.1%

    Gross yield

    1.8%

    Cap rate

    -14.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 hours ago

    $439,900

    7625 Paddocks Mill Dr, Cumming, GA 30041

    2 bd, 2 ba

    2,069 sq ft

    $213/sq ft

    2000

    5.8%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 hours ago

    $469,000

    222 Forkner Dr Unit 19, Decatur, GA 30030

    3 bd, 4 ba

    2,086 sq ft

    $225/sq ft

    1985

    5.6%

    Gross yield

    2.9%

    Cap rate

    -10.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    14 hours ago

    $295,000

    129 Oak Forest Dr, Canton, GA 30115

    3 bd, 1 ba

    1,368 sq ft

    $216/sq ft

    1978

    7.7%

    Gross yield

    5.8%

    Cap rate

    1.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    14 hours ago

    $769,900

    5390 Avonshire Ln, Cumming, GA 30040

    5 bd, 5 ba

    4,350 sq ft

    $177/sq ft

    2001

    4.4%

    Gross yield

    2.7%

    Cap rate

    -10.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    15 hours ago

    $280,000

    109 Laurie Ct, Hiram, GA 30141

    3 bd, 1 ba

    1,056 sq ft

    $265/sq ft

    1978

    6.8%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.6%

    Cash on cash

    ...