Investment properties for sale

    1,144 results
    MLS Logo

    16 hours ago

    $289,900

    520 Red Maple St, Bowling Green, KY 42101

    3 bd, 2 ba

    1,645 sq ft

    $176/sq ft

    2010

    7.5%

    Gross yield

    5.1%

    Cap rate

    -1.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $228,000

    657 Cherry Blossom Rd, Bowling Green, KY 42103

    3 bd, 2 ba

    1,146 sq ft

    $199/sq ft

    2020

    8.7%

    Gross yield

    6.2%

    Cap rate

    3.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $271,900

    937 McIntyre St, Bowling Green, KY 42101

    3 bd, 2 ba

    1,315 sq ft

    $207/sq ft

    2024

    7.6%

    Gross yield

    5.1%

    Cap rate

    -1.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $879,900

    940 Kensington Way, Bowling Green, KY 42103

    5 bd, 4 ba

    5,229 sq ft

    $168/sq ft

    1994

    2.8%

    Gross yield

    1.7%

    Cap rate

    -14.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $225,000

    4280 Wingfield Church Rd, Bowling Green, KY 42101

    2 bd, 1 ba

    1,120 sq ft

    $201/sq ft

    1976

    6.0%

    Gross yield

    3.8%

    Cap rate

    -6.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $315,040

    9118 Sundangrass Ct, Bowling Green, KY 42104

    4 bd, 3 ba

    1,821 sq ft

    $173/sq ft

    2026

    9.1%

1 day ago

    $519,900

    3252 S Glen Gables Blvd, Bowling Green, KY 42101

    5 bd, 3 ba

    2,485 sq ft

    $209/sq ft

    2018

    6.2%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $299,900

    49 Reynolds Rd, Bee Spring, KY 42207

    3 bd, 2 ba

    1,560 sq ft

    $192/sq ft

    1996

    5.8%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $975,000

    9811 Nashville Rd, Bowling Green, KY 42101

    3 bd, 4 ba

    5,614 sq ft

    $174/sq ft

    1964

    2.7%

    Gross yield

    1.6%

    Cap rate

    -15.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $349,000

    3163 White Ash St, Bowling Green, KY 42101

    5 bd, 3 ba

    2,240 sq ft

    $156/sq ft

    2022

    5.9%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -6.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $291,890

    9125 Sundangrass Ct, Bowling Green, KY 42104

    3 bd, 2 ba

    1,618 sq ft

    $180/sq ft

    2026

    8.7%

1 day ago

    $264,900

    1156 Rodes Dr, Bowling Green, KY 42104

    3 bd, 2 ba

    1,323 sq ft

    $200/sq ft

    1976

    8.3%

    Gross yield

    6.3%

    Cap rate

    3.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $279,900

    13269 Rhythm Ln, Bowling Green, KY 42101

    4 bd, 2 ba

    1,600 sq ft

    $175/sq ft

    2025

    6.4%

1 day ago

    $220,000

    424 Church Aly, Smiths Grove, KY 42171

    3 bd, 1 ba

    1,247 sq ft

    $176/sq ft

    1965

    7.2%

    Gross yield

    5.2%

    Cap rate

    -0.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $339,000

    189 C W Moore Rd, Smiths Grove, KY 42171

    3 bd, 2 ba

    1,525 sq ft

    $222/sq ft

    2024

    6.3%

1 day ago

    $528,000

    7158 Hilliard Cir, Alvaton, KY 42122

    3 bd, 2 ba

    2,400 sq ft

    $220/sq ft

    2023

    4.5%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $364,900

    660 Peachtree Ln, Bowling Green, KY 42103

    5 bd, 3 ba

    2,476 sq ft

    $147/sq ft

    1976

    6.8%

    Gross yield

    4.8%

    Cap rate

    -2.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $194,900

    1516 Nutwood St, Bowling Green, KY 42104

    3 bd, 1 ba

    1,019 sq ft

    $191/sq ft

    1957

    7.3%

    Gross yield

    5.4%

    Cap rate

    0.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $309,900

    936 Aristides Dr, Bowling Green, KY 42104

    3 bd, 2 ba

    1,497 sq ft

    $207/sq ft

    2006

    8.3%

    Gross yield

    5.9%

    Cap rate

    2.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $275,000

    1008 Liberty Way, Bowling Green, KY 42104

    4 bd, 3 ba

    1,986 sq ft

    $138/sq ft

    1953

    9.4%

    Gross yield

    7.3%

    Cap rate

    7.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $849,751

    82 Pikes Peak Way, Bowling Green, KY 42104

    5 bd, 3 ba

    3,712 sq ft

    $229/sq ft

    2017

    4.5%

    Gross yield

    2.9%

    Cap rate

    -10.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $770,000

    221 Trellis St, Alvaton, KY 42122

    5 bd, 4 ba

    4,158 sq ft

    $185/sq ft

    2006

    3.3%

    Gross yield

    2.2%

    Cap rate

    -13.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $450,000

    6451 E Haven Way, Alvaton, KY 42122

    3 bd, 2 ba

    2,143 sq ft

    $210/sq ft

    2021

    3.9%

    Gross yield

    2.2%

    Cap rate

    -12.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $379,900

    2871 Laurel Ln, Bowling Green, KY 42104

    4 bd, 3 ba

    2,308 sq ft

    $165/sq ft

    2006