Investment properties for sale

    1,748 results
    MLS Logo

    1 day ago

    $199,900

    378 Schenck St, North Tonawanda, NY 14120

    4 bd, 3 ba

    1,760 sq ft

    $114/sq ft

    1920

    10.5%

    Gross yield

    6.5%

1 day ago

    $749,900

    858 Wehrle Dr, Amherst, NY 14221

    9 bd, 4 ba

    4,494 sq ft

    $167/sq ft

    1949

    5.3%

1 day ago

    $299,900

    386 Roycroft Blvd, Amherst, NY 14226

    3 bd, 2 ba

    1,476 sq ft

    $203/sq ft

    1946

    9.9%

1 day ago

    $149,900

    2487 South Ave, Niagara Falls, NY 14305

    3 bd, 1 ba

    1,296 sq ft

    $116/sq ft

    1930

    11.4%

    Gross yield

    6.4%

    Cap rate

    4.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $399,777

    5565 Ridge Rd, Lockport, NY 14094

    3 bd, 1 ba

    1,612 sq ft

    $248/sq ft

    1940

    4.5%

    Gross yield

    2.2%

    Cap rate

    -12.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $249,900

    9 Willow Ct, Cheektowaga, NY 14225

    4 bd, 2 ba

    1,164 sq ft

    $215/sq ft

    1947

    10.2%

2 days ago

    $299,900

    262 River St, Depew, NY 14043

    5 bd, 2 ba

    1,868 sq ft

    $161/sq ft

    1930

    10.1%

    Gross yield

    6.3%

    Cap rate

    3.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $194,900

    181 Le Havre Dr, Cheektowaga, NY 14227

    3 bd, 1 ba

    1,408 sq ft

    $138/sq ft

    1970

    11.8%

2 days ago

    $405,900

    20 Cloverleaf Ct # 1, Depew, NY 14043

    2 bd, 3 ba

    1,349 sq ft

    $301/sq ft

    2026

    5.2%

2 days ago

    $799,900

    23 Birch Ln, Amherst, NY 14221

    2 bd, 3 ba

    2,062 sq ft

    $388/sq ft

    2025

    3.7%

2 days ago

    $174,900

    663 Lincoln Ave, Lockport, NY 14094

    3 bd, 1 ba

    1,000 sq ft

    $175/sq ft

    1970

    8.9%

    Gross yield

    4.7%

    Cap rate

    -2.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $124,900

    47 Birch Pl, Buffalo, NY 14215

    4 bd, 1 ba

    1,524 sq ft

    $82/sq ft

    1918

    16.7%

    Gross yield

    12.5%

    Cap rate

    28.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $349,900

    114 Maplegrove Ave, Tonawanda, NY 14150

    3 bd, 2 ba

    1,482 sq ft

    $236/sq ft

    1961

    7.9%

    Gross yield

    4.0%

    Cap rate

    -5.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $209,000

    11765 Broadway St, Alden, NY 14004

    4 bd, 3 ba

    1,895 sq ft

    $110/sq ft

    1900

    10.7%

    Gross yield

    7.2%

    Cap rate

    7.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $199,000

    85 Hayden St, Buffalo, NY 14210

    6 bd, 2 ba

    2,200 sq ft

    $90/sq ft

    1920

    11.1%

    Gross yield

    8.4%

    Cap rate

    12.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $319,900

    185 Ramsdell Ave, Buffalo, NY 14216

    4 bd, 2 ba

    2,084 sq ft

    $124/sq ft

    1920

    8.4%

    Gross yield

    6.2%

    Cap rate

    3.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $185,000

    107 Oconnor Ave, Buffalo, NY 14220

    6 bd, 2 ba

    2,227 sq ft

    $83/sq ft

    1924

    13.6%

    Gross yield

    10.4%

    Cap rate

    19.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $399,900

    455 Roat Dr, Angola, NY 14006

    3 bd, 4 ba

    1,825 sq ft

    $219/sq ft

    2002

    6.5%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $349,900

    20 Arundel Rd, Buffalo, NY 14216

    3 bd, 2 ba

    1,663 sq ft

    $210/sq ft

    1927

    8.1%

    Gross yield

    6.0%

    Cap rate

    2.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $320,000

    39 S Irwinwood Rd, Lancaster, NY 14086

    3 bd, 3 ba

    1,500 sq ft

    $213/sq ft

    1953

    7.5%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -6.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $329,000

    4584 Buckingham Ln, Hamburg, NY 14075

    3 bd, 2 ba

    1,348 sq ft

    $244/sq ft

    1975

    8.0%

    Gross yield

    4.7%

    Cap rate

    -2.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $229,000

    98 Fox St, Buffalo, NY 14212

    3 bd, 1 ba

    1,155 sq ft

    $198/sq ft

    2014

    8.8%

    Gross yield

    6.6%

    Cap rate

    4.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $223,900

    1367 Vanderbilt Ave, North Tonawanda, NY 14120

    3 bd, 2 ba

    1,328 sq ft

    $169/sq ft

    1978

    11.3%

    Gross yield

    7.3%

    Cap rate

    7.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $325,000

    587 Breckenridge St, Buffalo, NY 14222

    2 bd, 2 ba

    1,845 sq ft

    $176/sq ft

    1900

    9.5%

    Gross yield

    6.8%

    Cap rate

    5.4%

    Cash on cash

    ...