Investment properties for sale

    33 results
    MLS Logo

    4 days ago

    $120,000

    61 Bridge Rd, Coahoma, MS 38617

    4 bd, 2 ba

    2,423 sq ft

    $50/sq ft

    1929

    12.0%

    Gross yield

    7.1%

    Cap rate

    6.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $175,000

    317 Court St, Clarksdale, MS 38614

    3 bd, 2 ba

    1,822 sq ft

    $102/sq ft

    1930

    7.0%

    Gross yield

    2.8%

    Cap rate

    -10.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $290,000

    1160 Haney Rd, Tutwiler, MS 38963

    4 bd, 2 ba

    1,083 sq ft

    $268/sq ft

    2018

    4.7%

    Gross yield

    3.1%

    Cap rate

    -9.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $135,000

    2536 Stovall Rd, Clarksdale, MS 38614

    3 bd, 2 ba

    1,568 sq ft

    $86/sq ft

    1973

    11.4%

    Gross yield

    7.3%

    Cap rate

    7.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $14,812

    24776 Highway 61 N, Coahoma, MS 38617

    3 bd, 2 ba

    1,866 sq ft

    $36/sq ft

    1923

MLS Logo

    8 days ago

    $150,000

    18380 Highway 61 N, Lyon, MS 38645

    3 bd, 3 ba

    1,393 sq ft

    $108/sq ft

    2007

    10.1%

    Gross yield

    6.7%

    Cap rate

    5.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    15 days ago

    $44,900

    1714 Urban Dr, Clarksdale, MS 38614

    3 bd, 1 ba

    1,012 sq ft

    $44/sq ft

    1964

MLS Logo

    20 days ago

    $219,000

    11 Oak Knoll Dr, Clarksdale, MS 38614

    3 bd, 3 ba

    1,432 sq ft

    $161/sq ft

    2003

    9.4%

    Gross yield

    4.0%

    Cap rate

    -5.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 days ago

    $220,000

    4660 Moon Lake Rd, Coahoma, MS 38617

    2 bd, 1 ba

    2,020 sq ft

    $109/sq ft

    1984

    4.9%

    Gross yield

    2.5%

    Cap rate

    -11.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    29 days ago

    $495,000

    1238 Moon Lake Rd, Dundee, MS 38626

    2 bd, 2 ba

    1,768 sq ft

    $280/sq ft

    2022

    3.0%

    Gross yield

    1.9%

    Cap rate

    -13.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    32 days ago

    $92,000

    431 School St, Clarksdale, MS 38614

    4 bd, 2 ba

    1,346 sq ft

    $68/sq ft

    1936

    16.6%

MLS Logo

    35 days ago

    $80,000

    845 Lynn Ave, Clarksdale, MS 38614

    3 bd, 2 ba

    2,166 sq ft

    $37/sq ft

    1960

    19.6%

    Gross yield

    11.6%

    Cap rate

    24.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    36 days ago

    $240,000

    2466 Stovall Rd, Clarksdale, MS 38614

    4 bd, 4 ba

    2,604 sq ft

    $86/sq ft

    1900

    9.6%

    Gross yield

    6.1%

    Cap rate

    3.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    36 days ago

    $175,000

    748 Cherry St, Clarksdale, MS 38614

    3 bd, 3 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    1950

    9.7%

MLS Logo

    41 days ago

    $165,000

    359 Florence Ave, Clarksdale, MS 38614

    3 bd, 2 ba

    1,761 sq ft

    $94/sq ft

    1967

    6.8%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    41 days ago

    $230,000

    719 Cypress Creek Dr, Clarksdale, MS 38614

    3 bd, 2 ba

    2,300 sq ft

    $100/sq ft

    1982

    7.3%

MLS Logo

    47 days ago

    $795,000

    16 Parker Ldg, Dundee, MS 38626

    4 bd, 5 ba

    2,416 sq ft

    $329/sq ft

    2009

    3.6%

    Gross yield

    2.3%

    Cap rate

    -12.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    55 days ago

    $275,000

    3777 Sunflower School Rd, Clarksdale, MS 38614

    3 bd, 4 ba

    1,947 sq ft

    $141/sq ft

    1981

    5.9%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -5.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    56 days ago

    $340,000

    120 Ridgecrest Ln, Clarksdale, MS 38614

    5 bd, 4 ba

    2,784 sq ft

    $122/sq ft

    1958

    7.9%

    Gross yield

    5.3%

    Cap rate

    -0.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    64 days ago

    $50,000

    835 Catalpa St, Clarksdale, MS 38614

    3 bd, 2 ba

    1,394 sq ft

    $36/sq ft

    1950

MLS Logo

    67 days ago

    $149,500

    228 Yazoo Ave, Clarksdale, MS 38614

    1 bd, 1 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    1925

    5.6%

MLS Logo

    84 days ago

    $80,000

    923 Lynn Ave, Clarksdale, MS 38614

    4 bd, 3 ba

    2,154 sq ft

    $37/sq ft

    1958

    24.8%

    Gross yield

    18.2%

    Cap rate

    51.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    85 days ago

    $395,000

    111 Leflore Ave, Clarksdale, MS 38614

    8 bd, 5 ba

    2,369 sq ft

    $92/sq ft

    1953

    4.7%

MLS Logo

    90 days ago

    $200,000

    117 Mcguire Cv, Clarksdale, MS 38614

    3 bd, 2 ba

    2,380 sq ft

    $84/sq ft

    1960

    8.3%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.6%

    Cash on cash