Investment properties for sale

    201 results
    MLS Logo

    1 day ago

    $145,900

    1171 1st St, Montrose, GA 31065

    3 bd, 2 ba

    1,216 sq ft

    $120/sq ft

    2006

    10.4%

    Gross yield

    8.0%

    Cap rate

    10.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $208,900

    1825 Rock Springs Rd, Dublin, GA 31021

    4 bd, 2 ba

    1,496 sq ft

    $140/sq ft

    2015

    9.8%

MLS Logo

    3 days ago

    $475,000

    337 Stanley Cemetery Rd, Dublin, GA 31021

    3 bd, 2 ba

    2,046 sq ft

    $232/sq ft

    2016

    4.8%

    Gross yield

    3.2%

    Cap rate

    -8.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $375,000

    112 Geneva St, Dublin, GA 31021

    3 bd, 3 ba

    3,823 sq ft

    $98/sq ft

    1955

    7.0%

    Gross yield

    5.3%

    Cap rate

    -0.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $250,000

    403 Westchester Dr, Dublin, GA 31021

    3 bd, 2 ba

    1,417 sq ft

    $176/sq ft

    1998

    7.1%

    Gross yield

    5.2%

    Cap rate

    -0.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $340,000

    599 Little Creek Rd, Soperton, GA 30457

    3 bd, 1.5 ba

    2,144 sq ft

    $159/sq ft

    1986

    5.5%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $67,200

    3925 Us Highway 441 S, Rentz, GA 31075

    2 bd, 1 ba

    720 sq ft

    $93/sq ft

    1930

MLS Logo

    7 days ago

    $262,900

    1610 Lance Dr, Dublin, GA 31021

    4 bd, 3 ba

    2,284 sq ft

    $115/sq ft

    1981

    8.8%

    Gross yield

    6.6%

    Cap rate

    4.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $180,000

    4789 W Louisiana Ave, Soperton, GA 30457

    6 bd, 1 ba

    2,219 sq ft

    $81/sq ft

    1947

    8.3%

    Gross yield

    5.9%

    Cap rate

    2.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $140,000

    1950 W Elm St, Wrightsville, GA 31096

    5 bd, 3 ba

    3,630 sq ft

    $39/sq ft

    1950

    15.1%

MLS Logo

    8 days ago

    $87,900

    803 Woodland St, Dublin, GA 31021

    2 bd, 1 ba

    952 sq ft

    $92/sq ft

    1947

    14.1%

    Gross yield

    10.0%

    Cap rate

    18.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $249,000

    247 Mamie Graham Rd, East Dublin, GA 31027

    4 bd, 2 ba

    960 sq ft

    $259/sq ft

    1973

    7.5%

    Gross yield

    5.5%

    Cap rate

    0.3%

    Cash on cash

    8 days ago

    $149,900

    1200 Greenway Dr, Dublin, GA 31021

    4 bd, 1.5 ba

    1,683 sq ft

    $89/sq ft

    1970

    10.4%

    Gross yield

    7.6%

    Cap rate

    8.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 days ago

    $229,000

    206 Country Club Rd, Dublin, GA 31021

    3 bd, 2 ba

    1,455 sq ft

    $157/sq ft

    1960

    8.9%

    Gross yield

    6.7%

    Cap rate

    5.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 days ago

    $189,000

    109 Vernon St, Dublin, GA 31021

    3 bd, 2 ba

    2,309 sq ft

    $82/sq ft

    1976

    9.0%

    Gross yield

    6.6%

    Cap rate

    4.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    11 days ago

    $79,900

    410 E Mary St, Dublin, GA 31021

    2 bd, 1 ba

    864 sq ft

    $92/sq ft

    1930

    14.9%

MLS Logo

    12 days ago

    $764,000

    87 Georgia Ave, Adrian, GA 31002

    3 bd, 4 ba

    4,245 sq ft

    $180/sq ft

    1988

    4.4%

MLS Logo

    14 days ago

    $315,000

    1207 Chennault Dr, Dublin, GA 31021

    4 bd, 3 ba

    3,580 sq ft

    $88/sq ft

    1977

    7.7%

    Gross yield

    5.8%

    Cap rate

    1.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    14 days ago

    $219,000

    904 Robinhood Rd, Dublin, GA 31021

    3 bd, 2 ba

    1,248 sq ft

    $175/sq ft

    1995

    9.1%

    Gross yield

    6.4%

    Cap rate

    3.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    15 days ago

    $225,000

    2205 Stonewall St, Dublin, GA 31021

    3 bd, 1.5 ba

    1,701 sq ft

    $132/sq ft

    1959

    7.4%

    Gross yield

    5.4%

    Cap rate

    -0.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    15 days ago

    $435,000

    3472 Ga Highway 46, Soperton, GA 30457

    3 bd, 2.5 ba

    1,736 sq ft

    $251/sq ft

    1987

    3.9%

    Gross yield

    2.5%

    Cap rate

    -11.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 days ago

    $104,900

    2204 Stonewall St, Dublin, GA 31021

    3 bd, 1 ba

    1,436 sq ft

    $73/sq ft

    1961

    17.7%

    Gross yield

    13.2%

    Cap rate

    31.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 days ago

    $239,900

    508 Denham Rd, East Dublin, GA 31027

    4 bd, 3 ba

    1,824 sq ft

    $132/sq ft

    1995

    6.5%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 days ago

    $1,300,000

    1033 Honeysuckle Rd, Dublin, GA 31021

    - bd, - ba

    - sq ft

    -/sq ft

    2009

    1.3%