Investment properties for sale

    293 results
    MLS Logo

    5 hours ago

    $5,245,000

    8051 Leehaven Rd, Easton, MD 21601

    4 bd, 5 ba

    4,172 sq ft

    $1,257/sq ft

    2023

    0.8%

    Gross yield

    0.3%

    Cap rate

    -20.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    18 hours ago

    $415,000

    412 Salmon Ave, Easton, MD 21601

    2 bd, 2 ba

    1,104 sq ft

    $376/sq ft

    1972

    6.1%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $1,450,000

    9251 Mallard Point Ct, Mcdaniel, MD 21647

    3 bd, 3 ba

    1,816 sq ft

    $798/sq ft

    1979

    2.0%

    Gross yield

    1.4%

    Cap rate

    -16.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $265,000

    29595 Dutchmans Ln Unit 4/104, Easton, MD 21601

    2 bd, 3 ba

    1,584 sq ft

    $167/sq ft

    1987

    10.2%

2 days ago

    $1,995,000

    5698 Leeward Ln, Tilghman, MD 21671

    5 bd, 4 ba

    3,906 sq ft

    $511/sq ft

    1996

    2.2%

    Gross yield

    1.4%

    Cap rate

    -16.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $1,695,000

    121 W Pier St, Oxford, MD 21654

    3 bd, 3 ba

    2,795 sq ft

    $606/sq ft

    1983

    2.0%

    Gross yield

    1.0%

    Cap rate

    -17.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $369,000

    818 Applewood Ct, Easton, MD 21601

    3 bd, 2 ba

    1,566 sq ft

    $236/sq ft

    1968

    8.0%

MLS Logo

    3 days ago

    $675,000

    102 Jacks Point Rd, Oxford, MD 21654

    4 bd, 4 ba

    2,148 sq ft

    $314/sq ft

    1992

    5.1%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $350,000

    203 Canton St, St Michaels, MD 21663

    3 bd, 2 ba

    1,364 sq ft

    $257/sq ft

    1995

    7.8%

MLS Logo

    6 days ago

    $325,000

    507 Hazelwood Dr, Easton, MD 21601

    3 bd, 2 ba

    1,246 sq ft

    $261/sq ft

    1983

    7.4%

    Gross yield

    5.5%

    Cap rate

    0.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $500,000

    29684 Sullivan Dr, Easton, MD 21601

    3 bd, 3 ba

    2,990 sq ft

    $167/sq ft

    2004

    6.7%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $350,000

    311 Choptank Ave, Easton, MD 21601

    3 bd, 2 ba

    1,580 sq ft

    $222/sq ft

    1985

    8.6%

    Gross yield

    6.4%

    Cap rate

    4.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $249,900

    13 Sycamore Ave, Easton, MD 21601

    3 bd, 1 ba

    1,440 sq ft

    $174/sq ft

    1951

    9.3%

    Gross yield

    7.2%

    Cap rate

    7.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $749,900

    28839 Jasper Ln, Easton, MD 21601

    4 bd, 3 ba

    2,531 sq ft

    $296/sq ft

    2001

    4.3%

    Gross yield

    2.7%

    Cap rate

    -10.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $2,595,000

    3770 Leonard Cove Ln, Trappe, MD 21673

    4 bd, 4 ba

    3,345 sq ft

    $776/sq ft

    1900

    1.3%

    Gross yield

    0.7%

    Cap rate

    -18.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $289,900

    29292 Maple Ave, Trappe, MD 21673

    4 bd, 2 ba

    2,626 sq ft

    $110/sq ft

    1900

    12.0%

    Gross yield

    8.6%

    Cap rate

    12.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $429,000

    3868 Marvel Dr, Trappe, MD 21673

    4 bd, 3 ba

    2,028 sq ft

    $212/sq ft

    2005

    7.7%

    Gross yield

    5.6%

    Cap rate

    0.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $749,900

    29264 Dogwood View Rd, Cordova, MD 21625

    4 bd, 3 ba

    3,128 sq ft

    $240/sq ft

    2003

    5.9%

MLS Logo

    8 days ago

    $395,000

    8160 Ethan Ave, Easton, MD 21601

    3 bd, 2 ba

    2,032 sq ft

    $196/sq ft

    2000

    7.3%

    Gross yield

    5.4%

    Cap rate

    0.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $779,000

    24555 Deepwater Point Dr, Saint Michaels, MD 21663

    4 bd, 3 ba

    2,072 sq ft

    $371/sq ft

    1981

    7.2%

    Gross yield

    5.5%

    Cap rate

    0.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $359,900

    29316 Will St, Easton, MD 21601

    3 bd, 2 ba

    1,408 sq ft

    $256/sq ft

    1985

    6.5%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 days ago

    $895,000

    6524 Oxford Rd, Easton, MD 21601

    3 bd, 2 ba

    1,891 sq ft

    $473/sq ft

    1975

    3.3%

    Gross yield

    2.3%

    Cap rate

    -12.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $825,000

    10554 Miracle House Cir, Claiborne, MD 21624

    3 bd, 3 ba

    2,170 sq ft

    $380/sq ft

    2005

    3.7%

    Gross yield

    2.6%

    Cap rate

    -11.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 days ago

    $409,700

    300 Dixon St Unit 402, Easton, MD 21601

    3 bd, 3 ba

    2,014 sq ft

    $208/sq ft

    2009

    6.6%

    Gross yield

    4.4%

    Cap rate

    -4.1%

    Cash on cash

    ...