Investment properties for sale

    548 results

    1 hour ago

    $985,000

    11418 280th Ave, New Auburn, WI 54757

    3 bd, 5 ba

    5,286 sq ft

    $186/sq ft

    2000

    3.4%

    Gross yield

    2.1%

    Cap rate

    -13.2%

    Cash on cash

    1 hour ago

    $749,900

    20041 73rd Ave, Chippewa Falls, WI 54729

    3 bd, 1 ba

    1,622 sq ft

    $462/sq ft

    1920

    2.0%

    Gross yield

    1.3%

    Cap rate

    -16.2%

    Cash on cash

    1 hour ago

    $279,900

    1511 Lynn Ave, Altoona, WI 54720

    3 bd, 1 ba

    1,493 sq ft

    $187/sq ft

    1920

    6.3%

    Gross yield

    4.1%

    Cap rate

    -5.2%

    Cash on cash

    4 hours ago

    $450,000

    1628 Hazeltine Dr, Eau Claire, WI 54703

    3 bd, 2 ba

    1,618 sq ft

    $278/sq ft

    2023

    5.8%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.8%

    Cash on cash

    9 hours ago

    $239,900

    3161 Venus Ave, Eau Claire, WI 54703

    2 bd, 1 ba

    800 sq ft

    $300/sq ft

    1953

    6.2%

    Gross yield

    3.7%

    Cap rate

    -6.8%

    Cash on cash

    9 hours ago

    $225,000

    1525 Lee St, Eau Claire, WI 54701

    2 bd, 2 ba

    1,246 sq ft

    $181/sq ft

    1945

    7.7%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.5%

    Cash on cash

    12 hours ago

    $137,499

    2423 6th St, Eau Claire, WI 54703

    2 bd, 1 ba

    710 sq ft

    $194/sq ft

    1928

    9.1%

    Gross yield

    5.6%

    Cap rate

    0.8%

    Cash on cash

    16 hours ago

    $315,000

    6235 Aspen Meadow Ct, Eau Claire, WI 54703

    3 bd, 2 ba

    1,846 sq ft

    $179/sq ft

    2016

    7.1%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.4%

    Cash on cash

    17 hours ago

    $300,000

    14637 41st Ave, Chippewa Falls, WI 54729

    3 bd, 2 ba

    1,372 sq ft

    $219/sq ft

    2020

    8.3%

    Gross yield

    5.8%

    Cap rate

    1.5%

    Cash on cash

    19 hours ago

    $164,900

    3418 Miller St # 4, Eau Claire, WI 54701

    2 bd, 2 ba

    1,008 sq ft

    $164/sq ft

    1990

    10.0%

    Gross yield

    5.1%

    Cap rate

    -1.1%

    Cash on cash

    21 hours ago

    $389,136

    672 Hagman St Lot 2, Eau Claire, WI 54703

    2 bd, 2 ba

    2,078 sq ft

    $187/sq ft

    2026

    4.4%

Cash on cash

    22 hours ago

    $235,000

    1021 Essex St, Eau Claire, WI 54703

    2 bd, 1 ba

    780 sq ft

    $301/sq ft

    1948

    7.4%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.4%

    Cash on cash

    1 day ago

    $314,900

    2605 Agnes St, Eau Claire, WI 54701

    3 bd, 2 ba

    1,798 sq ft

    $175/sq ft

    1961

    6.3%

    Gross yield

    3.7%

    Cap rate

    -6.7%

    Cash on cash

    1 day ago

    $164,900

    3458 Miller St, Eau Claire, WI 54701

    2 bd, 1 ba

    1,008 sq ft

    $164/sq ft

    1989

    12.3%

1 day ago

    $675,000

    3750 Rimridge Rd, Eau Claire, WI 54701

    3 bd, 3 ba

    3,616 sq ft

    $187/sq ft

    1972

    3.6%

    Gross yield

    2.0%

    Cap rate

    -13.5%

    Cash on cash

    1 day ago

    $395,000

    W11608 County Road D, Holcombe, WI 54745

    4 bd, 2 ba

    2,426 sq ft

    $163/sq ft

    1978

    4.3%

1 day ago

    $554,515

    649 Sicilia Dr Lot 14, Eau Claire, WI 54701

    4 bd, 3 ba

    2,404 sq ft

    $231/sq ft

    2026

    4.4%

1 day ago

    $399,900

    3246 Anderson Dr, Eau Claire, WI 54703

    4 bd, 3 ba

    2,468 sq ft

    $162/sq ft

    2015

    5.4%

    Gross yield

    3.1%

    Cap rate

    -9.2%

    Cash on cash

    1 day ago

    $199,000

    1022 E Madison St, Eau Claire, WI 54703

    2 bd, 1 ba

    1,132 sq ft

    $176/sq ft

    1896

    8.7%

    Gross yield

    5.9%

    Cap rate

    2.1%

    Cash on cash

    1 day ago

    $430,000

    695 Autumn Dr, Altoona, WI 54720

    4 bd, 3 ba

    2,348 sq ft

    $183/sq ft

    2015

    6.9%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.5%

    Cash on cash

    1 day ago

    $235,000

    804 Thompson St, Bloomer, WI 54724

    3 bd, 1 ba

    1,300 sq ft

    $181/sq ft

    1978

    7.3%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.1%

    Cash on cash

    1 day ago

    $289,000

    712 N Bridge St, Chippewa Falls, WI 54729

    4 bd, 3 ba

    1,758 sq ft

    $164/sq ft

    1909

    6.5%

    Gross yield

    4.0%

    Cap rate

    -5.5%

    Cash on cash

    2 days ago

    $375,000

    2905 Comet Ct, Eau Claire, WI 54703

    3 bd, 2 ba

    1,606 sq ft

    $233/sq ft

    2023

    6.9%

    Gross yield

    4.1%

    Cap rate

    -5.4%

    Cash on cash

    2 days ago

    $300,000

    1208 State St, Eau Claire, WI 54701

    3 bd, 3 ba

    1,714 sq ft

    $175/sq ft

    1876

    6.0%

    Gross yield

    3.4%

    Cap rate

    -8.1%

    Cash on cash

    ...