Investment properties for sale

    977 results
    MLS Logo

    1 day ago

    $100,000

    2824 Boardwalk, Florence, SC 29505

    3 bd, 1 ba

    1,120 sq ft

    $89/sq ft

    2000

    15.7%

1 day ago

    $424,900

    3021 Willett Ct, Florence, SC 29501

    4 bd, 3 ba

    2,117 sq ft

    $201/sq ft

    2022

    7.5%

    Gross yield

    5.5%

    Cap rate

    0.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $539,900

    1022 Santee Dr, Florence, SC 29501

    3 bd, 3 ba

    2,778 sq ft

    $194/sq ft

    1958

    3.8%

    Gross yield

    2.5%

    Cap rate

    -11.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $100,000

    2764 Boardwalk, Florence, SC 29505

    3 bd, 1 ba

    1,232 sq ft

    $81/sq ft

    1999

    16.4%

1 day ago

    $139,900

    743 Coventry Ln Apt B7, Florence, SC 29501

    2 bd, 2 ba

    1,176 sq ft

    $119/sq ft

    1993

    12.3%

    Gross yield

    7.7%

    Cap rate

    9.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $169,900

    1223 Waverly Ave, Florence, SC 29501

    2 bd, 1 ba

    1,000 sq ft

    $170/sq ft

    1948

    9.2%

    Gross yield

    6.2%

    Cap rate

    3.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $299,900

    3210 Benvill Ct, Florence, SC 29501

    4 bd, 2.5 ba

    1,615 sq ft

    $186/sq ft

    2026

    8.4%

1 day ago

    $195,000

    2211 Eaton Cir, Florence, SC 29501

    3 bd, 1.5 ba

    1,164 sq ft

    $168/sq ft

    1970

    9.0%

    Gross yield

    6.5%

    Cap rate

    4.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $95,000

    318 Wilmont St, Lake City, SC 29560

    3 bd, 2 ba

    2,200 sq ft

    $43/sq ft

    1943

    16.8%

    Gross yield

    11.8%

    Cap rate

    25.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $399,900

    3161 Woodside Dr, Effingham, SC 29541

    4 bd, 3 ba

    2,744 sq ft

    $146/sq ft

    2008

    6.3%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $289,900

    2141 Sumac Dr, Florence, SC 29505

    3 bd, 2.5 ba

    1,970 sq ft

    $147/sq ft

    2001

    7.7%

    Gross yield

    5.5%

    Cap rate

    0.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $539,000

    658 N Beaverdam Dr, Florence, SC 29501

    4 bd, 3 ba

    3,210 sq ft

    $168/sq ft

    2009

    6.3%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $142,000

    201 Nordell St, Darlington, SC 29532

    3 bd, 1.5 ba

    1,029 sq ft

    $138/sq ft

    1985

    10.7%

2 days ago

    $189,900

    6046 Liberty Chapel Rd, Florence, SC 29506

    2 bd, 2.5 ba

    1,140 sq ft

    $167/sq ft

    1955

    8.2%

    Gross yield

    5.6%

    Cap rate

    0.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $389,000

    861 Ivanhoe Dr, Florence, SC 29505

    3 bd, 2.5 ba

    2,497 sq ft

    $156/sq ft

    1990

    6.0%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $200,000

    524 Springview Dr, Darlington, SC 29532

    3 bd, 2 ba

    1,200 sq ft

    $167/sq ft

    1999

    8.2%

    Gross yield

    5.9%

    Cap rate

    2.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $209,990

    5273 Indian Branch Rd, Hartsville, SC 29550

    4 bd, 2 ba

    2,040 sq ft

    $103/sq ft

    2026

    12.5%

2 days ago

    $335,000

    3021 Fincher Dr, Florence, SC 29501

    3 bd, 2 ba

    1,700 sq ft

    $197/sq ft

    2026

    7.1%

MLS Logo

    4 days ago

    $169,900

    304 D Ave, Darlington, SC 29532

    4 bd, 2.5 ba

    2,100 sq ft

    $81/sq ft

    1946

    9.1%

    Gross yield

    6.4%

    Cap rate

    3.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $189,000

    101 Rogers Rd, Lamar, SC 29069

    3 bd, 2.5 ba

    2,238 sq ft

    $84/sq ft

    1901

    7.6%

MLS Logo

    4 days ago

    $250,000

    850 Thunderbird Dr, Florence, SC 29501

    3 bd, 2 ba

    1,764 sq ft

    $142/sq ft

    1973

    8.8%

    Gross yield

    6.5%

    Cap rate

    4.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $179,000

    135 Hillcrest Dr, Florence, SC 29501

    2 bd, 2.5 ba

    1,210 sq ft

    $148/sq ft

    1981

    10.5%

    Gross yield

    6.4%

    Cap rate

    4.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $289,900

    510 Graham St, Florence, SC 29501

    4 bd, 2 ba

    2,278 sq ft

    $127/sq ft

    1946

    7.5%

MLS Logo

    5 days ago

    $158,000

    719 S Franklin Dr, Florence, SC 29501

    4 bd, 2 ba

    1,924 sq ft

    $82/sq ft

    1945

    10.7%

    Gross yield

    5.3%

    Cap rate

    -0.6%

    Cash on cash

    ...