Investment properties for sale

    115 results
    MLS Logo

    2 days ago

    $119,900

    2468 Buckland Ave, Fremont, OH 43420

    2 bd, 1 ba

    884 sq ft

    $136/sq ft

    1938

    11.1%

    Gross yield

    7.4%

    Cap rate

    8.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $180,000

    1517 Napoleon St, Fremont, OH 43420

    3 bd, 2 ba

    1,115 sq ft

    $161/sq ft

    1900

    8.9%

    Gross yield

    6.4%

    Cap rate

    4.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $339,900

    1900 Port Clinton Rd, Fremont, OH 43420

    3 bd, 3 ba

    2,443 sq ft

    $139/sq ft

    1959

    6.1%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $379,000

    849 Water St, Woodville, OH 43469

    3 bd, 4 ba

    1,904 sq ft

    $199/sq ft

    1959

    5.8%

    Gross yield

    3.1%

    Cap rate

    -9.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $339,000

    704 County Road 126, Fremont, OH 43420

    3 bd, 2 ba

    1,600 sq ft

    $212/sq ft

    2004

    6.8%

MLS Logo

    4 days ago

    $249,900

    716 South Dr, Fremont, OH 43420

    4 bd, 2 ba

    1,942 sq ft

    $129/sq ft

    1961

    8.1%

MLS Logo

    5 days ago

    $159,900

    226 Pleasant St, Bellevue, OH 44811

    3 bd, 1 ba

    1,220 sq ft

    $131/sq ft

    1873

    10.5%

    Gross yield

    7.6%

    Cap rate

    9.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $179,900

    715 South St, Fremont, OH 43420

    - bd, - ba

    1,742 sq ft

    $103/sq ft

    1900

    10.9%

MLS Logo

    5 days ago

    $265,000

    473 Myah Dr, Fremont, OH 43420

    3 bd, 2 ba

    1,440 sq ft

    $184/sq ft

    2026

    8.9%

MLS Logo

    5 days ago

    $169,900

    535 S Wood St, Fremont, OH 43420

    3 bd, 2.5 ba

    1,911 sq ft

    $89/sq ft

    1900

    10.4%

    Gross yield

    6.8%

    Cap rate

    5.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $210,000

    200 S Patterson St, Gibsonburg, OH 43431

    3 bd, 2 ba

    1,900 sq ft

    $111/sq ft

    1900

    7.3%

    Gross yield

    5.1%

    Cap rate

    -1.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $169,900

    248 Fairfield Ave, Bellevue, OH 44811

    3 bd, 2 ba

    1,050 sq ft

    $162/sq ft

    1957

    12.3%

    Gross yield

    8.8%

    Cap rate

    13.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $375,000

    711 W Bloom Rd, Fremont, OH 43420

    3 bd, 2 ba

    1,380 sq ft

    $272/sq ft

    2024

    6.5%

MLS Logo

    6 days ago

    $239,900

    812 W College Ave, Woodville, OH 43469

    3 bd, 2 ba

    1,794 sq ft

    $134/sq ft

    1946

    8.6%

    Gross yield

    6.2%

    Cap rate

    3.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $282,500

    299 Caleb Dr, Fremont, OH 43420

    3 bd, 2 ba

    1,320 sq ft

    $214/sq ft

    2023

    6.6%

MLS Logo

    7 days ago

    $165,000

    211 Lime St, Woodville, OH 43469

    3 bd, 2 ba

    1,075 sq ft

    $167/sq ft

    1900

    9.4%

    Gross yield

    6.4%

    Cap rate

    4.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $209,000

    1808 Mario Pl, Fremont, OH 43420

    3 bd, 2 ba

    1,172 sq ft

    $178/sq ft

    2010

    9.4%

    Gross yield

    6.8%

    Cap rate

    5.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 days ago

    $178,000

    4536 W State St, Lindsey, OH 43442

    2 bd, 1 ba

    1,690 sq ft

    $105/sq ft

    1900

    9.2%

    Gross yield

    6.6%

    Cap rate

    4.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 days ago

    $285,000

    1040 Cleveland Ave, Fremont, OH 43420

    3 bd, 2 ba

    1,776 sq ft

    $160/sq ft

    1980

    7.4%

    Gross yield

    5.2%

    Cap rate

    -0.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 days ago

    $73,900

    111 Flat Rock Rd Lot 5, Bellevue, OH 44811

    3 bd, 2 ba

    1,050 sq ft

    $70/sq ft

    2026

    22.7%

MLS Logo

    9 days ago

    $115,000

    605 Gardner St, Bellevue, OH 44811

    2 bd, 2 ba

    832 sq ft

    $138/sq ft

    1945

    14.1%

    Gross yield

    10.2%

    Cap rate

    19.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    10 days ago

    $365,000

    715 Valleyview Dr, Bellevue, OH 44811

    4 bd, 3 ba

    2,420 sq ft

    $151/sq ft

    1998

    7.8%

    Gross yield

    5.6%

    Cap rate

    1.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $525,000

    723 Tucker Rd, Fremont, OH 43420

    6 bd, 5 ba

    4,981 sq ft

    $105/sq ft

    2003

    7.7%

    Gross yield

    5.6%

    Cap rate

    0.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 days ago

    $249,000

    503 Elise Ln, Gibsonburg, OH 43431

    3 bd, 2 ba

    2,092 sq ft

    $119/sq ft

    1998

    8.0%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.5%

    Cash on cash