Investment properties for sale

    1,618 results
    MLS Logo

    21 hours ago

    $299,900

    1204 W Yale Ave, Fresno, CA 93705

    2 bd, 1 ba

    817 sq ft

    $367/sq ft

    1950

    6.1%

    Gross yield

    4.7%

    Cap rate

    -2.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $399,900

    6311 N Cornelia Ave, Fresno, CA 93722

    4 bd, 2 ba

    1,508 sq ft

    $265/sq ft

    1996

    7.0%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $930,000

    3213 W La Costa Ave, Fresno, CA 93711

    4 bd, 2.5 ba

    2,899 sq ft

    $321/sq ft

    1977

    3.6%

    Gross yield

    2.0%

    Cap rate

    -13.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $550,000

    467 W Tenaya Ave, Clovis, CA 93612

    4 bd, 3 ba

    2,335 sq ft

    $236/sq ft

    1981

    4.3%

    Gross yield

    2.8%

    Cap rate

    -10.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $430,000

    4367 W Saginaw Way, Fresno, CA 93722

    4 bd, 2 ba

    1,798 sq ft

    $239/sq ft

    2018

    6.8%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $199,900

    5028 E Balch Ave, Fresno, CA 93727

    1 bd, 1 ba

    676 sq ft

    $296/sq ft

    1950

    7.7%

    Gross yield

    5.8%

    Cap rate

    1.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $525,000

    7570 N 6th St, Fresno, CA 93720

    3 bd, 2 ba

    1,835 sq ft

    $295/sq ft

    1981

    6.0%

    Gross yield

    4.1%

    Cap rate

    -5.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $550,000

    4155 Dennis Ave, Clovis, CA 93619

    4 bd, 3 ba

    2,128 sq ft

    $258/sq ft

    2023

    5.6%

    Gross yield

    3.4%

    Cap rate

    -7.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $419,000

    2929 W Sinclair St, Caruthers, CA 93609

    4 bd, 2.5 ba

    1,918 sq ft

    $218/sq ft

    1995

    6.8%

    Gross yield

    4.9%

    Cap rate

    -2.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $585,000

    1145 E Woodhaven Ln, Fresno, CA 93720

    3 bd, 2 ba

    1,875 sq ft

    $312/sq ft

    1992

    5.4%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $325,000

    4605 W Javier Way, Fresno, CA 93722

    3 bd, 2 ba

    1,385 sq ft

    $235/sq ft

    2007

    7.9%

    Gross yield

    4.8%

    Cap rate

    -2.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $487,775

    794 Applegate Ave, Clovis, CA 93611

    3 bd, 2 ba

    1,740 sq ft

    $280/sq ft

    1998

    6.1%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $409,999

    7684 N 6th St, Fresno, CA 93720

    3 bd, 2 ba

    1,797 sq ft

    $228/sq ft

    1985

    7.7%

    Gross yield

    5.6%

    Cap rate

    0.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $412,990

    5244 E Tower Ave # 7, Fresno, CA 93725

    3 bd, - ba

    1,590 sq ft

    $260/sq ft

    -

    6.4%

1 day ago

    $349,000

    3097 W Sussex Way, Fresno, CA 93722

    3 bd, 2 ba

    1,225 sq ft

    $285/sq ft

    1967

    7.0%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $505,000

    1879 E El Paso Ave, Fresno, CA 93720

    3 bd, 2.5 ba

    1,898 sq ft

    $266/sq ft

    1991

    6.2%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $284,900

    450 N 6th St, Coalinga, CA 93210

    4 bd, 2 ba

    1,480 sq ft

    $192/sq ft

    1935

    8.3%

    Gross yield

    6.0%

    Cap rate

    2.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $427,990

    5240 E Tower Ave # 6, Fresno, CA 93725

    4 bd, - ba

    1,775 sq ft

    $241/sq ft

    -

    7.0%

1 day ago

    $369,000

    1241 Warkentin St, Kingsburg, CA 93631

    3 bd, 3 ba

    1,455 sq ft

    $254/sq ft

    1990

    7.3%

    Gross yield

    5.3%

    Cap rate

    -0.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $769,000

    5306 N Sequoia Dr, Fresno, CA 93711

    2 bd, 2 ba

    1,939 sq ft

    $397/sq ft

    1956

    2.4%

    Gross yield

    1.1%

    Cap rate

    -17.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $965,000

    122 W Goshen Ave, Clovis, CA 93611

    6 bd, 3.5 ba

    3,855 sq ft

    $250/sq ft

    2002

    4.2%

    Gross yield

    2.6%

    Cap rate

    -11.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $290,000

    2413 S Sierra Vista Ave, Fresno, CA 93725

    3 bd, 1 ba

    1,075 sq ft

    $270/sq ft

    1949

    7.1%

    Gross yield

    4.8%

    Cap rate

    -2.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $524,900

    364 E Marwood Ln, Fresno, CA 93720

    3 bd, 3 ba

    1,811 sq ft

    $290/sq ft

    1988

    6.1%

    Gross yield

    4.4%

    Cap rate

    -3.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $344,200

    2251 E Clay Ave, Fresno, CA 93701

    4 bd, 2 ba

    2,040 sq ft

    $169/sq ft

    1984

    9.3%

    Gross yield

    7.3%

    Cap rate

    7.5%

    Cash on cash

    ...