Investment properties for sale

    49 results
    MLS Logo

    6 hours ago

    $171,000

    1020 Patton Dr, Gallup, NM 87301

    3 bd, 3 ba

    1,792 sq ft

    $95/sq ft

    1998

    14.8%

    Gross yield

    11.3%

    Cap rate

    23.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $170,000

    1601 Camino Rancheros, Gallup, NM 87301

    2 bd, 1 ba

    1,203 sq ft

    $141/sq ft

    1978

    9.5%

    Gross yield

    6.6%

    Cap rate

    4.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $315,000

    3400 Church Rock St, Gallup, NM 87301

    4 bd, 2 ba

    1,736 sq ft

    $181/sq ft

    1963

    7.8%

MLS Logo

    5 days ago

    $250,000

    25 Bluff Rd, Thoreau, NM 87323

    2 bd, 1 ba

    936 sq ft

    $267/sq ft

    1980

    6.4%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    11 days ago

    $325,000

    502 E Green Ave, Gallup, NM 87301

    4 bd, 3 ba

    3,000 sq ft

    $108/sq ft

    -

    6.7%

    Gross yield

    4.9%

    Cap rate

    -2.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 days ago

    $429,000

    1511 S Grandview Dr, Gallup, NM 87301

    3 bd, 2 ba

    2,358 sq ft

    $182/sq ft

    1964

    5.3%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    19 days ago

    $329,000

    1502 Kit Carson Dr, Gallup, NM 87301

    4 bd, 3 ba

    2,585 sq ft

    $127/sq ft

    1965

    8.2%

    Gross yield

    5.9%

    Cap rate

    1.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    22 days ago

    $58,000

    18 Ronnie Dr, Prewitt, NM 87045

    3 bd, 2 ba

    1,303 sq ft

    $45/sq ft

    1971

MLS Logo

    28 days ago

    $466,000

    1518 Susan Cir, Gallup, NM 87301

    3 bd, 2 ba

    2,757 sq ft

    $169/sq ft

    2001

    5.2%

    Gross yield

    3.0%

    Cap rate

    -9.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    33 days ago

    $320,000

    615 Mckee Dr, Gallup, NM 87301

    4 bd, 2 ba

    2,214 sq ft

    $145/sq ft

    1960

    8.6%

    Gross yield

    6.2%

    Cap rate

    3.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    52 days ago

    $185,000

    3425 Churchrock St, Gallup, NM 87301

    3 bd, 1 ba

    1,248 sq ft

    $148/sq ft

    1963

    9.6%

MLS Logo

    59 days ago

    $430,000

    112 Divide St, Thoreau, NM 87323

    4 bd, 2 ba

    2,314 sq ft

    $194/sq ft

    1974

MLS Logo

    61 days ago

    $364,900

    8 White Oak Cir, Jamestown, NM 87347

    4 bd, 2 ba

    2,455 sq ft

    $149/sq ft

    2020

    7.6%

MLS Logo

    71 days ago

    $440,000

    1510 S Grandview Dr, Gallup, NM 87301

    4 bd, 2 ba

    2,376 sq ft

    $187/sq ft

    1967

    5.1%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    81 days ago

    $235,000

    610 S Fifth St, Gallup, NM 87301

    6 bd, 3 ba

    2,832 sq ft

    $83/sq ft

    1935

    13.9%

    Gross yield

    10.7%

    Cap rate

    21.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    81 days ago

    $215,000

    706 Sunset Dr, Gallup, NM 87301

    3 bd, 1 ba

    1,136 sq ft

    $189/sq ft

    1950

    8.4%

    Gross yield

    5.8%

    Cap rate

    1.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    82 days ago

    $128,000

    17 Gloryland Ln, Vanderwagen, NM 87326

    3 bd, 2 ba

    1,876 sq ft

    $90/sq ft

    1996

    15.5%

MLS Logo

    82 days ago

    $435,000

    1000 Yei Ave, Gallup, NM 87301

    4 bd, 3 ba

    2,280 sq ft

    $191/sq ft

    1979

    6.6%

    Gross yield

    4.7%

    Cap rate

    -2.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    84 days ago

    $275,000

    1904 Gladden Ave, Gallup, NM 87301

    2 bd, 1 ba

    1,558 sq ft

    $177/sq ft

    1956

    7.5%

MLS Logo

    89 days ago

    $199,900

    633 McKee Dr, Gallup, NM 87301

    3 bd, 2 ba

    1,866 sq ft

    $107/sq ft

    1960

    12.5%

    Gross yield

    8.8%

    Cap rate

    13.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    106 days ago

    $187,000

    1809 Boyd Ave, Gallup, NM 87301

    4 bd, 3 ba

    2,260 sq ft

    $90/sq ft

    1960

    13.5%

    Gross yield

    9.6%

    Cap rate

    16.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    110 days ago

    $30,000

    4 Bass Rd, Thoreau, NM 87323

    1 bd, 1 ba

    800 sq ft

    $38/sq ft

    1974

MLS Logo

    112 days ago

    $199,900

    3300 Ciniza Dr, Gallup, NM 87301

    4 bd, 2 ba

    2,172 sq ft

    $99/sq ft

    1963

    12.6%

    Gross yield

    9.2%

    Cap rate

    15.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    130 days ago

    $85,000

    403 E Aztec Ave, Gallup, NM 87301

    2 bd, 1 ba

    1,136 sq ft

    $75/sq ft

    1991

    17.8%

    Gross yield

    12.9%

    Cap rate

    30.0%

    Cash on cash