Investment properties for sale

    802 results
    MLS Logo

    20 hours ago

    $525,000

    55 Pineberry St, Georgetown, SC 29440

    4 bd, 3.5 ba

    3,028 sq ft

    $173/sq ft

    2006

    6.7%

    Gross yield

    4.8%

    Cap rate

    -2.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $465,000

    142 Old Cedar Loop, Pawleys Island, SC 29585

    3 bd, 2 ba

    1,796 sq ft

    $259/sq ft

    1986

    7.5%

    Gross yield

    4.9%

    Cap rate

    -1.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $590,000

    16 Riverbirch Ln, Pawleys Island, SC 29585

    4 bd, 2.5 ba

    2,131 sq ft

    $277/sq ft

    2010

    6.7%

    Gross yield

    4.8%

    Cap rate

    -2.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $363,758

    35 Double Pond Dr, Georgetown, SC 29440

    4 bd, 3 ba

    1,861 sq ft

    $195/sq ft

    2026

    6.3%

MLS Logo

    3 days ago

    $1,199,000

    34 Clifton Dr, Pawleys Island, SC 29585

    7 bd, 5 ba

    3,788 sq ft

    $317/sq ft

    1992

    2.3%

MLS Logo

    3 days ago

    $2,950,000

    193 Summerwood Ln, Georgetown, SC 29440

    6 bd, 6 ba

    6,601 sq ft

    $447/sq ft

    2013

    1.8%

    Gross yield

    1.1%

    Cap rate

    -17.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $1,225,000

    99 Hunters Oak Ct, Pawleys Island, SC 29585

    4 bd, 3.5 ba

    3,455 sq ft

    $355/sq ft

    2005

    3.4%

    Gross yield

    1.6%

    Cap rate

    -15.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $346,044

    185 Peru Rd, Georgetown, SC 29440

    4 bd, 3 ba

    1,816 sq ft

    $191/sq ft

    2026

    8.3%

MLS Logo

    4 days ago

    $110,000

    60 Sampson Rd, Hemingway, SC 29554

    3 bd, 2 ba

    1,075 sq ft

    $102/sq ft

    1990

    14.1%

    Gross yield

    10.2%

    Cap rate

    19.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $3,700,000

    58 Swan Point Trl, Georgetown, SC 29440

    5 bd, 6 ba

    5,414 sq ft

    $683/sq ft

    2008

    1.4%

    Gross yield

    1.0%

    Cap rate

    -17.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $917,000

    407 S Causeway Rd, Pawleys Island, SC 29585

    4 bd, 3.5 ba

    2,532 sq ft

    $362/sq ft

    2006

    4.4%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $430,000

    209 Moss Dale Ln, Pawleys Island, SC 29585

    3 bd, 2 ba

    1,744 sq ft

    $247/sq ft

    1983

    7.9%

    Gross yield

    5.9%

    Cap rate

    2.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $175,000

    1713 Oak St, Georgetown, SC 29440

    3 bd, 1.5 ba

    1,296 sq ft

    $135/sq ft

    1940

    11.1%

    Gross yield

    7.6%

    Cap rate

    8.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $392,000

    511 Grain Field Dr, Georgetown, SC 29440

    3 bd, 2 ba

    1,508 sq ft

    $260/sq ft

    2022

    6.4%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $2,395,000

    164 Jutland Ln, Georgetown, SC 29440

    5 bd, 6.5 ba

    5,850 sq ft

    $409/sq ft

    1998

    2.2%

    Gross yield

    1.4%

    Cap rate

    -16.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $379,900

    402 Grain Field Dr, Georgetown, SC 29440

    3 bd, 2 ba

    1,660 sq ft

    $229/sq ft

    2021

    6.7%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -5.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $155,000

    605 Country Club Rd, Andrews, SC 29510

    3 bd, 2 ba

    927 sq ft

    $167/sq ft

    1995

    11.2%

    Gross yield

    8.2%

    Cap rate

    11.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $344,990

    92 Cove Ln, Georgetown, SC 29440

    4 bd, 3 ba

    1,888 sq ft

    $183/sq ft

    2026

    8.3%

MLS Logo

    5 days ago

    $549,500

    355 Camden Cir, Pawleys Island, SC 29585

    3 bd, 2 ba

    2,217 sq ft

    $248/sq ft

    2005

    6.9%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $332,616

    112 Cove Ln, Georgetown, SC 29440

    3 bd, 2 ba

    1,506 sq ft

    $221/sq ft

    2026

    7.0%

MLS Logo

    5 days ago

    $968,000

    164 Mohican Dr, Georgetown, SC 29440

    3 bd, 3.5 ba

    2,100 sq ft

    $461/sq ft

    1980

    2.4%

    Gross yield

    1.6%

    Cap rate

    -15.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $6,600,000

    139 Pioneer Loop, Georgetown, SC 29440

    7 bd, 9 ba

    2,676 sq ft

    $2,466/sq ft

    2024

    0.6%

    Gross yield

    0.1%

    Cap rate

    -21.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $327,995

    725 Blue Stem Dr Unit 66A, Pawleys Island, SC 29585

    3 bd, 2 ba

    1,350 sq ft

    $243/sq ft

    2003

    8.8%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $779,000

    143 Litchfield Landings, Pawleys Island, SC 29585

    4 bd, 3.5 ba

    2,276 sq ft

    $342/sq ft

    2024

    5.2%

    Gross yield

    3.0%

    Cap rate

    -9.5%

    Cash on cash

    ...