Investment properties for sale

    261 results
    MLS Logo

    17 hours ago

    $439,900

    85 Southview Dr, Biglerville, PA 17307

    3 bd, 3 ba

    2,644 sq ft

    $166/sq ft

    2011

    5.8%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $175,000

    151 Park St, Bendersville, PA 17306

    3 bd, 2 ba

    1,632 sq ft

    $107/sq ft

    1890

    11.8%

    Gross yield

    7.8%

    Cap rate

    9.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $729,500

    63 New Vista Way, Gettysburg, PA 17325

    4 bd, 4 ba

    2,696 sq ft

    $271/sq ft

1 day ago

    $289,900

    2 Carole Ct, Gettysburg, PA 17325

    4 bd, 1 ba

    1,432 sq ft

    $202/sq ft

    1974

    7.0%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $89,900

    465 Miltonberger Rd Lot 13, Orrtanna, PA 17353

    1 bd, - ba

    594 sq ft

    $151/sq ft

    2008

    16.5%

1 day ago

    $449,900

    115 Spigot Valley Rd, Biglerville, PA 17307

    3 bd, 1 ba

    2,550 sq ft

    $176/sq ft

    1840

    4.0%

1 day ago

    $274,900

    31 Hemlock Dr, Hanover, PA 17331

    3 bd, 2 ba

    1,282 sq ft

    $214/sq ft

    2005

    8.3%

    Gross yield

    5.3%

    Cap rate

    -0.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $315,000

    417 S Columbus Ave, Littlestown, PA 17340

    3 bd, 2 ba

    1,352 sq ft

    $233/sq ft

    1994

    6.9%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -5.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $350,000

    85 River Rd, Gettysburg, PA 17325

    4 bd, 2 ba

    1,504 sq ft

    $233/sq ft

    2022

    8.3%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $789,900

    407 Heritage Dr, Gettysburg, PA 17325

    3 bd, 2 ba

    3,711 sq ft

    $213/sq ft

    1987

    3.4%

    Gross yield

    1.6%

    Cap rate

    -15.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $575,000

    280 Amanda Dr, Littlestown, PA 17340

    3 bd, 2 ba

    3,733 sq ft

    $154/sq ft

    2005

    4.6%

    Gross yield

    2.7%

    Cap rate

    -11.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $84,900

    2581 Old Harrisburg Rd Trlr 16, Gettysburg, PA 17325

    3 bd, 2 ba

    859 sq ft

    $99/sq ft

2 days ago

    $429,000

    1725 Hanover Rd, Gettysburg, PA 17325

    3 bd, 2 ba

    2,308 sq ft

    $186/sq ft

    1968

    4.8%

    Gross yield

    2.3%

    Cap rate

    -12.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $634,900

    667 Brickyard Rd, New Oxford, PA 17350

    3 bd, 2 ba

    1,730 sq ft

    $367/sq ft

    2026

    4.3%

2 days ago

    $494,900

    663 Curtis Dr, Gettysburg, PA 17325

    3 bd, 2 ba

    1,520 sq ft

    $326/sq ft

    2026

    5.3%

2 days ago

    $537,000

    10 Susan Trl, Fairfield, PA 17320

    3 bd, 3 ba

    2,256 sq ft

    $238/sq ft

    2026

    5.5%

2 days ago

    $585,000

    201 Country Club Trl, Fairfield, PA 17320

    6 bd, 4 ba

    3,879 sq ft

    $151/sq ft

    1978

    4.9%

    Gross yield

    2.5%

    Cap rate

    -11.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $375,000

    24 St Michaels Way, Hanover, PA 17331

    3 bd, 2 ba

    1,822 sq ft

    $206/sq ft

    2010

    6.2%

    Gross yield

    3.2%

    Cap rate

    -8.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $369,000

    245 Montclair Rd, Gettysburg, PA 17325

    3 bd, 2 ba

    1,883 sq ft

    $196/sq ft

    1988

    5.7%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $144,900

    2581 Old Harrisburg Rd Trlr 41, Gettysburg, PA 17325

    3 bd, 2 ba

    1,493 sq ft

    $97/sq ft

    2026

    18.0%

MLS Logo

    3 days ago

    $189,500

    34 Old Water Race Rd, Gardners, PA 17324

    2 bd, 1 ba

    1,026 sq ft

    $185/sq ft

    1930

    7.9%

MLS Logo

    3 days ago

    $345,000

    4 Appler Ct, Littlestown, PA 17340

    3 bd, 3 ba

    1,616 sq ft

    $213/sq ft

    1998

    7.1%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $369,900

    162 Jackson Rd, Gettysburg, PA 17325

    3 bd, 2 ba

    1,690 sq ft

    $219/sq ft

    1970

    6.3%

    Gross yield

    3.7%

    Cap rate

    -6.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $250,000

    566 Hunterstown Rd, Gettysburg, PA 17325

    3 bd, 1 ba

    1,624 sq ft

    $154/sq ft

    1880

    7.0%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.7%

    Cash on cash

    ...