Investment properties for sale

    329 results
    MLS Logo

    17 hours ago

    $189,000

    553 Hartman Ln, Greeneville, TN 37743

    3 bd, 2 ba

    1,216 sq ft

    $155/sq ft

    2012

    9.1%

    Gross yield

    7.0%

    Cap rate

    6.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    17 hours ago

    $30,000

    321 Leonard St, Greeneville, TN 37745

    2 bd, 1 ba

    672 sq ft

    $45/sq ft

    1930

1 day ago

    $750,000

    370 Splatter Creek Rd, Limestone, TN 37681

    4 bd, 3 ba

    4,010 sq ft

    $187/sq ft

    1985

    2.8%

    Gross yield

    1.9%

    Cap rate

    -14.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $449,900

    507 Rayley Ct, Greeneville, TN 37745

    4 bd, 2 ba

    2,028 sq ft

    $222/sq ft

    2010

    5.8%

    Gross yield

    3.8%

    Cap rate

    -6.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $1,199,000

    780 Bright Hope Rd, Greeneville, TN 37743

    3 bd, 4 ba

    2,422 sq ft

    $495/sq ft

    1970

    2.2%

1 day ago

    $239,900

    407 W Irish St, Greeneville, TN 37743

    3 bd, 2 ba

    1,813 sq ft

    $132/sq ft

    1925

    7.7%

    Gross yield

    5.4%

    Cap rate

    0.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $336,000

    1842 Cottage Dr # 17, Greeneville, TN 37745

    3 bd, 3 ba

    2,095 sq ft

    $160/sq ft

    1998

    7.7%

1 day ago

    $459,900

    595 E Allens Bridge Rd, Greeneville, TN 37743

    4 bd, 3 ba

    2,280 sq ft

    $202/sq ft

    1971

    4.1%

    Gross yield

    2.9%

    Cap rate

    -10.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $299,900

    599 Harlan St, Greeneville, TN 37745

    2 bd, 1 ba

    1,194 sq ft

    $251/sq ft

    1950

    5.4%

    Gross yield

    3.8%

    Cap rate

    -6.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $229,900

    1145 Old Baxter Rd, Fall Branch, TN 37656

    3 bd, 2 ba

    1,232 sq ft

    $187/sq ft

    1988

    8.2%

    Gross yield

    6.1%

    Cap rate

    2.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $1,250,000

    1625 Lick Hollow Rd, Greeneville, TN 37743

    5 bd, 5 ba

    4,222 sq ft

    $296/sq ft

    2004

    1.7%

MLS Logo

    3 days ago

    $315,000

    340 W Hills Dr, Mosheim, TN 37818

    4 bd, 3 ba

    2,638 sq ft

    $119/sq ft

    1979

    7.4%

    Gross yield

    5.4%

    Cap rate

    -0.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $279,900

    109 Park Pl # 109, Greeneville, TN 37743

    2 bd, 2 ba

    1,420 sq ft

    $197/sq ft

    1994

MLS Logo

    3 days ago

    $335,000

    1475 Davis Valley Rd, Afton, TN 37616

    3 bd, 2 ba

    1,620 sq ft

    $207/sq ft

    1994

    7.2%

MLS Logo

    3 days ago

    $769,000

    685 Erwin Hwy, Tusculum, TN 37745

    3 bd, 3 ba

    2,538 sq ft

    $303/sq ft

    2026

    4.5%

MLS Logo

    3 days ago

    $229,900

    210 Ebenezer Loop, Chuckey, TN 37641

    3 bd, 2 ba

    1,484 sq ft

    $155/sq ft

    2003

    9.9%

    Gross yield

    7.3%

    Cap rate

    7.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $389,000

    35 Sipes Ln, Mohawk, TN 37810

    3 bd, 2 ba

    1,724 sq ft

    $226/sq ft

    1910

MLS Logo

    4 days ago

    $199,900

    660 Mohawk Creek Rd, Midway, TN 37809

    2 bd, 2 ba

    896 sq ft

    $223/sq ft

    1997

    7.6%

    Gross yield

    5.6%

    Cap rate

    1.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $107,900

    306 Davis St, Greeneville, TN 37743

    2 bd, 1 ba

    846 sq ft

    $128/sq ft

    1935

    11.7%

    Gross yield

    8.0%

    Cap rate

    10.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $565,000

    1865 Rheatown Rd, Chuckey, TN 37641

    4 bd, 2 ba

    2,024 sq ft

    $346/sq ft

    1978

    4.1%

    Gross yield

    2.8%

    Cap rate

    -10.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $335,000

    490 Roaming Dr, Chuckey, TN 37641

    3 bd, 2 ba

    1,624 sq ft

    $206/sq ft

    2021

    7.4%

MLS Logo

    5 days ago

    $899,900

    490 Cockateil Rd, Limestone, TN 37681

    4 bd, 3 ba

    4,149 sq ft

    $217/sq ft

    2004

    2.7%

    Gross yield

    1.9%

    Cap rate

    -14.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $314,900

    985 Chuckey Pike, Chuckey, TN 37641

    3 bd, 2 ba

    1,779 sq ft

    $177/sq ft

    1920

    5.2%

MLS Logo

    6 days ago

    $264,999

    740 Happy Valley Rd, Limestone, TN 37681

    4 bd, 2 ba

    2,052 sq ft

    $134/sq ft

    2006

    9.2%

    Gross yield

    6.9%

    Cap rate

    6.0%

    Cash on cash

    ...