Investment properties for sale

    238 results
    MLS Logo

    17 hours ago

    $595,000

    8640 12th Ave, Hanford, CA 93230

    34 bd, 2 ba

    2,420 sq ft

    $246/sq ft

    1964

    4.8%

    Gross yield

    3.0%

    Cap rate

    -9.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    17 hours ago

    $195,000

    826 Kimball Ln, Hanford, CA 93230

    3 bd, 1 ba

    866 sq ft

    $225/sq ft

    1939

    10.2%

    Gross yield

    7.8%

    Cap rate

    9.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    17 hours ago

    $397,990

    1762 N Carson St, Hanford, CA 93230

    4 bd, 3 ba

    1,842 sq ft

    $216/sq ft

    2026

    7.5%

1 day ago

    $675,000

    551 E 11th St, Hanford, CA 93230

    10 bd, 5 ba

    4,320 sq ft

    $156/sq ft

    1977

    4.9%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $420,900

    1435 Summerwind Dr, Lemoore, CA 93245

    5 bd, 2 ba

    1,804 sq ft

    $233/sq ft

    2000

    7.2%

    Gross yield

    4.8%

    Cap rate

    -2.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $265,000

    20372 1st St, Stratford, CA 93266

    3 bd, 1 ba

    1,008 sq ft

    $263/sq ft

    1966

    7.7%

1 day ago

    $479,000

    2045 W Chianti Way, Hanford, CA 93230

    3 bd, 2 ba

    1,648 sq ft

    $291/sq ft

    2022

    6.3%

    Gross yield

    4.0%

    Cap rate

    -5.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $379,900

    339 W Spring Ln, Lemoore, CA 93245

    3 bd, 2 ba

    1,729 sq ft

    $220/sq ft

    1968

    6.9%

    Gross yield

    4.7%

    Cap rate

    -3.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $269,000

    232 N Lemoore Ave, Lemoore, CA 93245

    2 bd, 2 ba

    1,136 sq ft

    $237/sq ft

    1984

    8.5%

1 day ago

    $315,000

    1516 Jepsen Ave, Corcoran, CA 93212

    3 bd, 1 ba

    1,716 sq ft

    $189/sq ft

    1936

    6.7%

    Gross yield

    5.1%

    Cap rate

    -1.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $415,000

    1383 E Donnybrook Pl, Hanford, CA 93230

    3 bd, 2 ba

    1,572 sq ft

    $264/sq ft

    2016

    6.4%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $389,000

    931 Orangewood Ct, Lemoore, CA 93245

    3 bd, 2 ba

    1,468 sq ft

    $265/sq ft

    1980

    6.2%

    Gross yield

    4.0%

    Cap rate

    -5.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $390,990

    1084 S Magna Carta Ave, Hanford, CA 93230

    4 bd, 2 ba

    1,509 sq ft

    $259/sq ft

    -

    7.1%

2 days ago

    $325,000

    49 Vine St, Lemoore, CA 93245

    4 bd, 3 ba

    2,016 sq ft

    $161/sq ft

    1973

    8.7%

    Gross yield

    6.5%

    Cap rate

    4.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $412,990

    1076 S Magna Carta Ave, Hanford, CA 93230

    4 bd, 3 ba

    1,842 sq ft

    $224/sq ft

    -

    7.5%

2 days ago

    $365,000

    1724 Letts Ave, Corcoran, CA 93212

    4 bd, 2 ba

    1,860 sq ft

    $196/sq ft

    1976

    6.3%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $393,990

    2242 Eddie St, Hanford, CA 93230

    4 bd, 2 ba

    1,509 sq ft

    $261/sq ft

    -

    6.8%

2 days ago

    $382,990

    1786 N Carson St, Hanford, CA 93230

    3 bd, 3 ba

    1,590 sq ft

    $241/sq ft

    -

    6.7%

2 days ago

    $415,990

    2250 Eddie St, Hanford, CA 93230

    4 bd, 3 ba

    1,842 sq ft

    $226/sq ft

    -

    7.3%

2 days ago

    $320,000

    1412 N Williams St, Hanford, CA 93230

    4 bd, 2 ba

    1,643 sq ft

    $195/sq ft

    1962

    7.9%

    Gross yield

    5.9%

    Cap rate

    2.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $420,090

    1068 S Magna Carta Ave, Hanford, CA 93230

    4 bd, 3 ba

    1,842 sq ft

    $228/sq ft

    -

    7.4%

2 days ago

    $389,990

    1738 N Carson St, Hanford, CA 93230

    4 bd, 3 ba

    1,775 sq ft

    $220/sq ft

    2026

    7.3%

2 days ago

    $265,000

    18309 Java Ave, Lemoore, CA 93245

    3 bd, 1 ba

    1,064 sq ft

    $249/sq ft

    1961

    8.0%

    Gross yield

    6.3%

    Cap rate

    3.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $398,540

    1043 S Magna Carta Ave, Hanford, CA 93230

    4 bd, 2 ba

    1,509 sq ft

    $264/sq ft

    -

    7.1%