Investment properties for sale

    231 results
    MLS Logo

    1 hour ago

    $235,000

    621 7th St, Clarkston, WA 99403

    2 bd, 1 ba

    816 sq ft

    $288/sq ft

    1925

    7.0%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 hours ago

    $390,000

    1225 Boston St, Clarkston, WA 99403

    4 bd, 3 ba

    2,904 sq ft

    $134/sq ft

    1956

    6.9%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    21 hours ago

    $350,000

    527 26th St, Lewiston, ID 83501

    2 bd, 1 ba

    1,101 sq ft

    $318/sq ft

    1945

    5.1%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $429,000

    1241 5th St, Clarkston, WA 99403

    4 bd, 3 ba

    2,777 sq ft

    $154/sq ft

    1953

    6.0%

    Gross yield

    4.1%

    Cap rate

    -5.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $799,800

    2720 6th St, Lewiston, ID 83501

    3 bd, 3 ba

    2,602 sq ft

    $307/sq ft

    1982

    3.5%

    Gross yield

    2.1%

    Cap rate

    -13.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $310,000

    1049 8th St, Clarkston, WA 99403

    4 bd, 2 ba

    1,536 sq ft

    $202/sq ft

    1920

    5.2%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $489,000

    3211 18th St, Lewiston, ID 83501

    3 bd, 2 ba

    1,500 sq ft

    $326/sq ft

    2022

    5.5%

    Gross yield

    3.1%

    Cap rate

    -9.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $445,000

    3422 6th St, Lewiston, ID 83501

    4 bd, 2 ba

    2,174 sq ft

    $205/sq ft

    1942

    5.0%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $329,777

    1606 13th Ave, Lewiston, ID 83501

    3 bd, 2 ba

    1,584 sq ft

    $208/sq ft

    1930

    6.5%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $330,000

    1963 Tammany Creek Rd, Lewiston, ID 83501

    4 bd, 2 ba

    2,892 sq ft

    $114/sq ft

    1973

    8.0%

    Gross yield

    5.8%

    Cap rate

    1.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $420,000

    845 Malone Hill Rd, Pomeroy, WA 99347

    6 bd, 2 ba

    2,800 sq ft

    $150/sq ft

    1878

    4.3%

MLS Logo

    4 days ago

    $499,500

    507 Bearlea Rd, Anatone, WA 99401

    2 bd, 2 ba

    2,160 sq ft

    $231/sq ft

    2024

MLS Logo

    4 days ago

    $389,500

    1101 Liberty Cir, Clarkston, WA 99403

    3 bd, 2 ba

    1,804 sq ft

    $216/sq ft

    2007

    6.2%

    Gross yield

    4.1%

    Cap rate

    -5.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $489,000

    2424 Sunset View Ct, Clarkston, WA 99403

    3 bd, 2 ba

    1,949 sq ft

    $251/sq ft

    1979

    5.0%

    Gross yield

    3.0%

    Cap rate

    -9.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $749,000

    4640 Mill Rd, Anatone, WA 99401

    3 bd, 2 ba

    2,200 sq ft

    $340/sq ft

    2016

    3.7%

    Gross yield

    2.4%

    Cap rate

    -12.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $449,000

    226 1st Ave, Lewiston, ID 83501

    3 bd, 3 ba

    1,784 sq ft

    $252/sq ft

    2019

    6.3%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -6.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $364,999

    408 16th Ave, Lewiston, ID 83501

    3 bd, 2 ba

    1,616 sq ft

    $226/sq ft

    1954

    5.9%

    Gross yield

    3.4%

    Cap rate

    -7.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $659,000

    3920 Country Club Dr, Lewiston, ID 83501

    4 bd, 3 ba

    2,904 sq ft

    $227/sq ft

    1977

    4.0%

    Gross yield

    2.6%

    Cap rate

    -11.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $392,500

    1415 7th St, Clarkston, WA 99403

    4 bd, 2 ba

    1,732 sq ft

    $227/sq ft

    1972

    5.7%

    Gross yield

    3.8%

    Cap rate

    -6.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $769,000

    520 Valley View Dr, Lenore, ID 83541

    5 bd, 4 ba

    3,984 sq ft

    $193/sq ft

    2023

    4.9%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $925,000

    2750 S Perry Ln, Clarkston, WA 99403

    6 bd, 3 ba

    2,323 sq ft

    $398/sq ft

    2000

    3.2%

    Gross yield

    1.6%

    Cap rate

    -15.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $498,000

    910 Vineland Dr, Clarkston, WA 99403

    3 bd, 3 ba

    3,604 sq ft

    $138/sq ft

    2008

    4.3%

MLS Logo

    7 days ago

    $495,000

    1818 7th Ave, Lewiston, ID 83501

    6 bd, 3 ba

    1,547 sq ft

    $320/sq ft

    1927

    7.0%

    Gross yield

    5.1%

    Cap rate

    -1.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $374,800

    1212 16th Ave, Lewiston, ID 83501

    4 bd, 2 ba

    1,872 sq ft

    $200/sq ft

    1971

    4.5%

    Gross yield

    2.5%

    Cap rate

    -11.6%

    Cash on cash

    ...