Investment properties for sale

    29 results
    MLS Logo

    1 day ago

    $765,000

    28 Bradford Cir, Hudson, NH 03051

    3 bd, 3 ba

    2,496 sq ft

    $320/sq ft

    2003

    5.0%

    Gross yield

    2.8%

    Cap rate

    -10.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $780,000

    2 Wildwood Dr, Brookline, NH 03033

    4 bd, 3 ba

    2,858 sq ft

    $273/sq ft

    1996

    6.5%

    Gross yield

    3.4%

    Cap rate

    -8.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $599,900

    9 Sunrise Dr, Hudson, NH 03051

    3 bd, 2 ba

    1,753 sq ft

    $342/sq ft

    1968

    5.7%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $1,575,000

    148 County Rd, Amherst, NH 03031

    6 bd, 5 ba

    4,147 sq ft

    $380/sq ft

    2026

    3.5%

MLS Logo

    4 days ago

    $619,000

    85 Kennybeck Ct, New Ipswich, NH 03071

    3 bd, 2 ba

    2,215 sq ft

    $279/sq ft

    2021

    7.5%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $775,000

    5 Lowther Pl, Nashua, NH 03062

    4 bd, 5 ba

    2,508 sq ft

    $309/sq ft

    2009

    6.6%

    Gross yield

    3.8%

    Cap rate

    -6.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $549,900

    808 Grove St, Manchester, NH 03103

    3 bd, 1 ba

    1,560 sq ft

    $352/sq ft

    1895

    5.4%

    Gross yield

    3.4%

    Cap rate

    -8.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $639,900

    26 Mayflower Dr, Litchfield, NH 03052

    3 bd, 2 ba

    2,335 sq ft

    $274/sq ft

    1983

    5.0%

    Gross yield

    2.8%

    Cap rate

    -10.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $689,000

    951 Chestnut St, Manchester, NH 03104

    4 bd, 2 ba

    2,862 sq ft

    $241/sq ft

    1895

    5.7%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $694,900

    12 Davis Rd, Merrimack, NH 03054

    3 bd, 3 ba

    2,272 sq ft

    $306/sq ft

    1954

    6.6%

    Gross yield

    4.4%

    Cap rate

    -4.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 days ago

    $634,000

    110 Kennybeck Ct, New Ipswich, NH 03071

    3 bd, 3 ba

    1,768 sq ft

    $359/sq ft

    2021

    7.4%

    Gross yield

    4.8%

    Cap rate

    -2.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    10 days ago

    $649,900

    234 Paige Hill Rd, Goffstown, NH 03045

    3 bd, 3 ba

    2,021 sq ft

    $322/sq ft

    1994

    6.7%

    Gross yield

    4.1%

    Cap rate

    -5.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 days ago

    $490,000

    10 Cambridge Rd, Nashua, NH 03062

    4 bd, 2 ba

    2,244 sq ft

    $218/sq ft

    1966

    8.1%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 days ago

    $599,900

    53 Kimball Hill Rd # A, Hudson, NH 03051

    3 bd, 3 ba

    1,989 sq ft

    $302/sq ft

    2025

    8.2%

MLS Logo

    16 days ago

    $524,900

    7 Dumaine Ave # 7H, Nashua, NH 03063

    4 bd, 4 ba

    1,824 sq ft

    $288/sq ft

    2023

    9.1%

MLS Logo

    20 days ago

    $1,250,000

    54 Haystack Cir, Pelham, NH 03076

    3 bd, 3 ba

    3,036 sq ft

    $412/sq ft

    2026

    3.8%

MLS Logo

    20 days ago

    $1,100,000

    10 Haystack Cir, Pelham, NH 03076

    4 bd, 3 ba

    3,026 sq ft

    $33,080/sq ft

    2026

    4.5%

MLS Logo

    22 days ago

    $225,000

    35 Log St Apt 3D, Manchester, NH 03102

    2 bd, 1 ba

    728 sq ft

    $309/sq ft

    1985

    10.1%

    Gross yield

    7.2%

    Cap rate

    7.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    27 days ago

    $379,900

    5 Blackstone Dr Apt 7, Nashua, NH 03063

    2 bd, 2 ba

    1,303 sq ft

    $292/sq ft

    1985

    8.4%

    Gross yield

    4.0%

    Cap rate

    -5.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    32 days ago

    $905,750

    10 Juliana Ave, Nashua, NH 03064

    3 bd, 3 ba

    2,106 sq ft

    $427/sq ft

    2026

    5.1%

MLS Logo

    38 days ago

    $1,500,000

    235 Windsor Rd, Hillsborough, NH 03244

    6 bd, 8 ba

    3,806 sq ft

    $394/sq ft

    1785

    3.1%

    Gross yield

    1.5%

    Cap rate

    -15.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    62 days ago

    $339,900

    9 Governor Sq # 9, Peterborough, NH 03458

    2 bd, 2 ba

    1,458 sq ft

    $233/sq ft

    1977

    10.5%

MLS Logo

    122 days ago

    $416,000

    354 Seames Dr, Manchester, NH 03103

    3 bd, 2 ba

    1,200 sq ft

    $333/sq ft

    1955

    7.9%

    Gross yield

    5.1%

    Cap rate

    -1.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    132 days ago

    $575,000

    38 Georgetown Dr # 38, Nashua, NH 03062

    3 bd, 3 ba

    2,441 sq ft

    $236/sq ft

    2002

    9.0%