Investment properties for sale

    27 results
    MLS Logo

    18 hours ago

    $45,000

    3722 S Gallatin St, Marion, IN 46953

    2 bd, 1 ba

    898 sq ft

    $50/sq ft

    1910

1 day ago

    $26,400

    1303 S Miller Ave, Marion, IN 46953

    3 bd, 1 ba

    864 sq ft

    $31/sq ft

    1959

2 days ago

    $30,000

    1311 W 2nd St, Marion, IN 46952

    3 bd, 1 ba

    1,766 sq ft

    $17/sq ft

    1900

MLS Logo

    3 days ago

    $59,000

    623 N Willow Ln, Marion, IN 46952

    3 bd, 2 ba

    1,025 sq ft

    $58/sq ft

    1962

    24.4%

MLS Logo

    5 days ago

    $2,500,000

    215 E 3rd St, Marion, IN 46952

    36 bd, 7 ba

    9,404 sq ft

    $266/sq ft

    1904

    1.0%

    Gross yield

    0.6%

    Cap rate

    -19.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 days ago

    $44,000

    624 S Gallatin St, Marion, IN 46953

    3 bd, 2 ba

    1,344 sq ft

    $33/sq ft

    1949

MLS Logo

    10 days ago

    $26,500

    1615 W 1st St, Marion, IN 46952

    3 bd, 1 ba

    880 sq ft

    $30/sq ft

    1900

MLS Logo

    11 days ago

    $159,999

    314 Craven St, Sweetser, IN 46987

    3 bd, 1 ba

    1,340 sq ft

    $119/sq ft

    1959

    7.5%

MLS Logo

    22 days ago

    $87,500

    121 E North A St, Gas City, IN 46933

    3 bd, 2 ba

    2,088 sq ft

    $54/sq ft

    1920

Cash on cash

    22 days ago

    $20,000

    311 S D St, Marion, IN 46952

    3 bd, 1 ba

    1,078 sq ft

    $36/sq ft

    1955

MLS Logo

    43 days ago

    $167,777

    3705 S Felton St, Marion, IN 46953

    3 bd, 2 ba

    1,175 sq ft

    $151/sq ft

    1950

    8.4%

    Gross yield

    5.7%

    Cap rate

    1.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    52 days ago

    $65,000

    3619 S Felton St, Marion, IN 46953

    3 bd, 1 ba

    1,080 sq ft

    $64/sq ft

    1957

    21.2%

    Gross yield

    14.8%

    Cap rate

    37.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    57 days ago

    $139,900

    410 N Vickery Ln, Marion, IN 46952

    3 bd, 2 ba

    1,508 sq ft

    $106/sq ft

    1961

    10.5%

    Gross yield

    7.6%

    Cap rate

    8.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    59 days ago

    $180,000

    2 Walden Dr, Gas City, IN 46933

    3 bd, 1 ba

    1,152 sq ft

    $174/sq ft

    1960

    7.8%

    Gross yield

    5.3%

    Cap rate

    -0.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    64 days ago

    $65,000

    101 S Nebraska St, Marion, IN 46952

    3 bd, 2 ba

    1,922 sq ft

    $39/sq ft

    1900

    24.0%

    Gross yield

    16.6%

    Cap rate

    44.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    74 days ago

    $385,000

    716 Allen Dr, Sweetser, IN 46987

    4 bd, 3 ba

    3,070 sq ft

    $125/sq ft

    1994

    3.8%

    Gross yield

    2.3%

    Cap rate

    -12.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    92 days ago

    $164,900

    313 N Mill St, Fairmount, IN 46928

    3 bd, 2 ba

    1,318 sq ft

    $125/sq ft

    1900

    7.5%

    Gross yield

    5.3%

    Cap rate

    -0.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    93 days ago

    $99,900

    1314 S Boots St, Marion, IN 46953

    3 bd, 3 ba

    1,576 sq ft

    $69/sq ft

    1959

    13.1%

    Gross yield

    9.4%

    Cap rate

    15.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    94 days ago

    $279,900

    102 S Bradner Ave, Marion, IN 46952

    4 bd, 2 ba

    1,400 sq ft

    $214/sq ft

    1977

    6.6%

    Gross yield

    4.1%

    Cap rate

    -5.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    96 days ago

    $64,900

    1501 W 7th St, Marion, IN 46953

    4 bd, 2 ba

    2,139 sq ft

    $47/sq ft

    2000

MLS Logo

    101 days ago

    $399,000

    932 N Washington St, Marion, IN 46952

    6 bd, 4 ba

    3,918 sq ft

    $112/sq ft

    1890

    4.7%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    102 days ago

    $59,950

    1622 S Washington St, Marion, IN 46953

    2 bd, 1 ba

    1,495 sq ft

    $50/sq ft

    1938

    18.8%

    Gross yield

    13.5%

    Cap rate

    32.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    159 days ago

    $515,000

    11757 E 1000 S-27, Hartford City, IN 47348

    2 bd, 1 ba

    1,344 sq ft

    $260/sq ft

    1975

    3.0%

MLS Logo

    207 days ago

    $23,900

    1202 S Boots St, Marion, IN 46953

    4 bd, 2 ba

    1,856 sq ft

    $24/sq ft

    1900