Investment properties for sale

    50,525 results

    12 hours ago

    $93,900

    2912 NW 65th Way # 661, Margate, FL 33063

    2 bd, 2 ba

    1,196 sq ft

    $79/sq ft

    2006

MLS Logo

    16 hours ago

    $169,000

    1710 McKinley St Apt 16, Hollywood, FL 33020

    1 bd, 1 ba

    573 sq ft

    $295/sq ft

    1969

    11.2%

    Gross yield

    6.1%

    Cap rate

    2.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $80,000

    770 Lori Dr Apt 245, Palm Springs, FL 33461

    1 bd, 2 ba

    901 sq ft

    $89/sq ft

    1979

    24.9%

MLS Logo

    16 hours ago

    $1,385,000

    15901 Collins Ave Apt 403, Sunny Isles Beach, FL 33160

    2 bd, 2 ba

    1,847 sq ft

    $750/sq ft

    2008

    2.7%

MLS Logo

    16 hours ago

    $2,095,000

    425 Grapetree Dr Apt 211, Key Biscayne, FL 33149

    2 bd, 3 ba

    1,404 sq ft

    $1,492/sq ft

    1974

    1.9%

    Gross yield

    0.3%

    Cap rate

    -20.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $2,795,000

    3001 NE 47th St, Lighthouse Point, FL 33064

    4 bd, 5 ba

    3,688 sq ft

    $758/sq ft

    1980

    4.6%

    Gross yield

    3.0%

    Cap rate

    -9.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $245,000

    3300 NE 36th St Apt 1711, Fort Lauderdale, FL 33308

    1 bd, 1 ba

    800 sq ft

    $306/sq ft

    1965

    11.1%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -6.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $735,000

    21111 Escondido Way N, Boca Raton, FL 33433

    3 bd, 3 ba

    2,036 sq ft

    $361/sq ft

    1980

    7.5%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $3,249,000

    17585 Middlebrook Way, Boca Raton, FL 33496

    5 bd, 4 ba

    4,291 sq ft

    $757/sq ft

    2004

    3.6%

    Gross yield

    1.6%

    Cap rate

    -15.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $1,490,000

    8204 SW 171st St, Palmetto Bay, FL 33157

    5 bd, 3 ba

    3,408 sq ft

    $437/sq ft

    1996

    2.9%

MLS Logo

    16 hours ago

    $625,000

    633 NW 30th St, Wilton Manors, FL 33311

    3 bd, 2 ba

    1,531 sq ft

    $408/sq ft

    1957

    7.9%

    Gross yield

    5.4%

    Cap rate

    0.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $245,000

    1601 SW 128th Ter Apt A112, Pembroke Pines, FL 33027

    2 bd, 2 ba

    1,300 sq ft

    $188/sq ft

    1993

    14.3%

MLS Logo

    16 hours ago

    $1,699,888

    5768 Nw 39th Ave, Boca Raton, FL 33496

    4 bd, 3 ba

    2,470 sq ft

    $688/sq ft

    1988

    2.8%

    Gross yield

    1.3%

    Cap rate

    -16.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $524,900

    341 N Birch Rd Apt 206, Fort Lauderdale, FL 33304

    1 bd, 1 ba

    721 sq ft

    $728/sq ft

    1993

    4.2%

    Gross yield

    -0.9%

    Cap rate

    -25.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $495,000

    5316 Stonybrook Ln, Boynton Beach, FL 33437

    3 bd, 3 ba

    1,807 sq ft

    $274/sq ft

    1979

    7.9%

    Gross yield

    2.7%

    Cap rate

    -10.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $380,000

    1437 Dandelion Ln, West Palm Beach, FL 33415

    2 bd, 2 ba

    1,294 sq ft

    $294/sq ft

    1989

    8.1%

    Gross yield

    5.1%

    Cap rate

    -1.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $316,000

    6139 Seven Springs Blvd, Greenacres, FL 33463

    3 bd, 3 ba

    1,325 sq ft

    $238/sq ft

    1988

    9.3%

MLS Logo

    16 hours ago

    $219,000

    5010 Privet Pl Apt 101, Delray Beach, FL 33484

    2 bd, 2 ba

    1,400 sq ft

    $156/sq ft

    1985

    14.4%

    Gross yield

    6.9%

    Cap rate

    6.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $714,999

    823 Selkirk St, West Palm Beach, FL 33405

    3 bd, 1 ba

    1,039 sq ft

    $688/sq ft

    1925

    4.9%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $1,350,000

    1111 Crandon Blvd Apt B506, Key Biscayne, FL 33149

    2 bd, 2 ba

    1,409 sq ft

    $958/sq ft

    1972

    3.7%

    Gross yield

    0.3%

    Cap rate

    -20.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $149,900

    2601 NE 3rd Ct # 1050, Boynton Beach, FL 33435

    1 bd, 2 ba

    870 sq ft

    $172/sq ft

    1974

    13.2%

    Gross yield

    6.0%

    Cap rate

    2.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $895,000

    5411 Ne 22nd Ter, Fort Lauderdale, FL 33308

    4 bd, 4 ba

    1,799 sq ft

    $497/sq ft

    1958

    6.1%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $549,500

    113 Egret Cir, Greenacres, FL 33413

    4 bd, 3 ba

    2,399 sq ft

    $229/sq ft

    1993

    8.1%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $209,000

    3413 Sonoma Dr, Riviera Beach, FL 33404

    2 bd, 3 ba

    1,227 sq ft

    $177/sq ft

    2006

    14.0%