Investment properties for sale

    47 results
    MLS Logo

    1 day ago

    $224,900

    835 S Cherry St, Ottawa, KS 66067

    3 bd, 2 ba

    1,064 sq ft

    $211/sq ft

    2025

    7.5%

2 days ago

    $245,000

    505 W 11th St, Ottawa, KS 66067

    4 bd, 2 ba

    2,080 sq ft

    $118/sq ft

    1975

    7.7%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $425,000

    703 S Cedar St, Ottawa, KS 66067

    3 bd, 4 ba

    2,452 sq ft

    $173/sq ft

    1870

    5.3%

    Gross yield

    2.3%

    Cap rate

    -12.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $233,000

    727 S Sycamore St, Ottawa, KS 66067

    3 bd, 2 ba

    1,036 sq ft

    $225/sq ft

    2009

    7.2%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $100,000

    112 S Kallock St, Richmond, KS 66080

    2 bd, 1 ba

    1,181 sq ft

    $85/sq ft

    1890

    10.7%

    Gross yield

    7.6%

    Cap rate

    8.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $389,000

    2199 Shawnee Rd, Ottawa, KS 66067

    4 bd, 3.5 ba

    2,081 sq ft

    $187/sq ft

    2007

    6.9%

    Gross yield

    4.4%

    Cap rate

    -4.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $370,000

    8 Westwood Cir, Ottawa, KS 66067

    4 bd, 3 ba

    1,988 sq ft

    $186/sq ft

    2010

    6.2%

    Gross yield

    3.1%

    Cap rate

    -9.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $485,000

    2505 Thomas Ter, Ottawa, KS 66067

    4 bd, 3 ba

    2,134 sq ft

    $227/sq ft

    2002

    4.7%

    Gross yield

    2.6%

    Cap rate

    -11.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 days ago

    $299,950

    329 W 3rd St, Wellsville, KS 66092

    3 bd, 3 ba

    1,678 sq ft

    $179/sq ft

    1920

    5.8%

    Gross yield

    2.9%

    Cap rate

    -9.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    10 days ago

    $330,000

    204 E 14th St, Ottawa, KS 66067

    3 bd, 2 ba

    2,968 sq ft

    $111/sq ft

    1952

    5.9%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -5.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    11 days ago

    $190,000

    609 N Hickory St, Ottawa, KS 66067

    2 bd, 1 ba

    897 sq ft

    $212/sq ft

    2021

    10.4%

    Gross yield

    6.7%

    Cap rate

    5.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $170,000

    431 S Poplar St, Ottawa, KS 66067

    3 bd, 1 ba

    1,267 sq ft

    $134/sq ft

    1900

    8.8%

    Gross yield

    5.7%

    Cap rate

    1.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 days ago

    $164,900

    119 W 7th St, Ottawa, KS 66067

    3 bd, 1 ba

    1,084 sq ft

    $152/sq ft

    1868

    9.0%

    Gross yield

    5.9%

    Cap rate

    2.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 days ago

    $99,500

    200 E 2nd St, Pomona, KS 66076

    - bd, - ba

    - sq ft

    -/sq ft

    1975

    16.4%

MLS Logo

    13 days ago

    $160,000

    823 S Hickory St, Ottawa, KS 66067

    2 bd, 1 ba

    924 sq ft

    $173/sq ft

    1930

    8.1%

    Gross yield

    5.1%

    Cap rate

    -1.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    15 days ago

    $599,999

    2641 Greenwood Dr, Ottawa, KS 66067

    4 bd, 4 ba

    4,140 sq ft

    $145/sq ft

    1999

    4.5%

    Gross yield

    1.9%

    Cap rate

    -13.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    18 days ago

    $565,000

    3717 Utah Rd, Wellsville, KS 66092

    3 bd, 3 ba

    1,800 sq ft

    $314/sq ft

    2026

    4.5%

MLS Logo

    19 days ago

    $345,000

    412 Ash St, Wellsville, KS 66092

    3 bd, 2 ba

    1,525 sq ft

    $226/sq ft

    2026

    6.7%

MLS Logo

    20 days ago

    $305,900

    1725 Elderberry Ln, Ottawa, KS 66067

    3 bd, 3 ba

    1,732 sq ft

    $177/sq ft

    2025

    7.7%

MLS Logo

    21 days ago

    $305,900

    1727 Elderberry Ln, Ottawa, KS 66067

    3 bd, 3 ba

    1,732 sq ft

    $177/sq ft

    2025

    7.7%

MLS Logo

    25 days ago

    $339,000

    1405 Highway 59, Princeton, KS 66078

    3 bd, 1 ba

    1,340 sq ft

    $253/sq ft

    1920

    3.9%

MLS Logo

    26 days ago

    $175,000

    1229 S Main St, Ottawa, KS 66067

    2 bd, 1 ba

    1,054 sq ft

    $166/sq ft

    1930

    7.7%

    Gross yield

    5.3%

    Cap rate

    -0.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    26 days ago

    $650,000

    20 Timber Lake Rd, Lane, KS 66042

    5 bd, 4 ba

    2,849 sq ft

    $228/sq ft

    1998

    2.8%

    Gross yield

    1.3%

    Cap rate

    -16.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    31 days ago

    $370,000

    400 Aspen Ln, Wellsville, KS 66092

    4 bd, 3 ba

    2,250 sq ft

    $164/sq ft

    2005

    5.4%

    Gross yield

    2.6%

    Cap rate

    -11.2%

    Cash on cash