Investment properties for sale

    93 results
    MLS Logo

    57 minutes ago

    $289,000

    263 Squirrel Dr, Ozark, AL 36360

    4 bd, 3 ba

    2,527 sq ft

    $114/sq ft

    1960

    7.8%

    Gross yield

    5.6%

    Cap rate

    0.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    20 hours ago

    $155,000

    221 Plaza Dr, Daleville, AL 36322

    4 bd, 2 ba

    1,412 sq ft

    $110/sq ft

    1965

    10.7%

    Gross yield

    7.2%

    Cap rate

    7.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    22 hours ago

    $370,000

    8429 Highway 85, Daleville, AL 36322

    3 bd, 3 ba

    2,279 sq ft

    $162/sq ft

    2000

    5.7%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -5.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $369,900

    256 Cedar Grove Ln, Enterprise, AL 36330

    4 bd, 3 ba

    2,179 sq ft

    $170/sq ft

    2018

    7.0%

    Gross yield

    5.1%

    Cap rate

    -1.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $362,500

    153 Grantham Way, Daleville, AL 36322

    3 bd, 4 ba

    3,297 sq ft

    $110/sq ft

    1985

    4.3%

    Gross yield

    2.6%

    Cap rate

    -11.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $210,000

    211 Edith Way, Daleville, AL 36322

    3 bd, 2 ba

    1,389 sq ft

    $151/sq ft

    2020

    6.6%

MLS Logo

    4 days ago

    $345,000

    114 Dawson Ln, Enterprise, AL 36330

    4 bd, 2 ba

    1,997 sq ft

    $173/sq ft

    2015

    7.0%

    Gross yield

    4.8%

    Cap rate

    -2.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $479,900

    641 Charleston Mills Dr, Midland City, AL 36350

    5 bd, 4 ba

    3,160 sq ft

    $152/sq ft

    2022

    7.5%

    Gross yield

    5.5%

    Cap rate

    0.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $168,000

    159 Crystal Dr, Ozark, AL 36360

    3 bd, 2 ba

    1,210 sq ft

    $139/sq ft

    1985

    10.2%

    Gross yield

    7.0%

    Cap rate

    6.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $249,900

    593 Mary Mcclendon Rd, Ozark, AL 36360

    3 bd, 2 ba

    2,025 sq ft

    $123/sq ft

    1985

    7.5%

    Gross yield

    5.2%

    Cap rate

    -0.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 days ago

    $349,000

    1846 Mance Newton Rd, Dothan, AL 36303

    3 bd, 3 ba

    2,886 sq ft

    $121/sq ft

    1989

    5.4%

    Gross yield

    3.7%

    Cap rate

    -6.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 days ago

    $65,000

    183 Anne St, Ozark, AL 36360

    2 bd, 1 ba

    1,098 sq ft

    $55/sq ft

    1956

    21.2%

    Gross yield

    14.4%

    Cap rate

    35.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $169,900

    154 Joe Walding Dr, Midland City, AL 36350

    3 bd, 2 ba

    1,184 sq ft

    $143/sq ft

    2009

    7.8%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 days ago

    $134,000

    138 Charles St, Ozark, AL 36360

    3 bd, 1 ba

    1,075 sq ft

    $126/sq ft

    1961

    10.2%

    Gross yield

    6.5%

    Cap rate

    4.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    15 days ago

    $129,000

    7292 County Road 69, Skipperville, AL 36374

    3 bd, 2 ba

    1,600 sq ft

    $81/sq ft

    1958

    17.0%

    Gross yield

    12.3%

    Cap rate

    27.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    19 days ago

    $159,900

    127 Peters Cir, Ozark, AL 36360

    3 bd, 2 ba

    1,435 sq ft

    $111/sq ft

    1965

    12.9%

    Gross yield

    9.0%

    Cap rate

    14.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    19 days ago

    $129,900

    118 Emerald Ct, Ozark, AL 36360

    3 bd, 2 ba

    1,080 sq ft

    $125/sq ft

    1988

    14.5%

    Gross yield

    9.8%

    Cap rate

    17.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    22 days ago

    $267,000

    116 Cristy Ln, Enterprise, AL 36330

    3 bd, 2 ba

    1,690 sq ft

    $158/sq ft

    2011

    7.6%

    Gross yield

    5.3%

    Cap rate

    -0.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    22 days ago

    $159,900

    9 Richardson Dr, Daleville, AL 36322

    3 bd, 2 ba

    1,530 sq ft

    $105/sq ft

    1966

    11.3%

    Gross yield

    7.8%

    Cap rate

    9.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    23 days ago

    $189,000

    284 Alec Cir, Ozark, AL 36360

    3 bd, 2 ba

    1,318 sq ft

    $143/sq ft

    2010

    8.4%

    Gross yield

    5.6%

    Cap rate

    0.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    25 days ago

    $205,000

    156 Casey Dr, Ozark, AL 36360

    3 bd, 2 ba

    1,472 sq ft

    $143/sq ft

    1985

    8.7%

    Gross yield

    6.0%

    Cap rate

    2.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    26 days ago

    $229,900

    1858 Mixon School Rd, Ozark, AL 36360

    3 bd, 2 ba

    1,574 sq ft

    $152/sq ft

    1992

    7.9%

    Gross yield

    5.7%

    Cap rate

    1.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    26 days ago

    $309,500

    88 June Dr, Midland City, AL 36350

    4 bd, 2 ba

    1,929 sq ft

    $160/sq ft

    2023

    6.7%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    28 days ago

    $24,900

    580 Boykin Ave, Ozark, AL 36360

    2 bd, 1 ba

    775 sq ft

    $39/sq ft

    1940