Investment properties for sale

    582 results
    MLS Logo

    33 minutes ago

    $749,000

    4700 Parkwood Dr, Pahrump, NV 89061

    4 bd, 4 ba

    2,325 sq ft

    $322/sq ft

    2026

    2.7%

MLS Logo

    1 hour ago

    $325,000

    2700 E Dandelion St, Pahrump, NV 89048

    3 bd, 2 ba

    1,635 sq ft

    $199/sq ft

    1999

    7.2%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 hours ago

    $212,000

    320 Montecito Dr, Pahrump, NV 89048

    2 bd, 2 ba

    972 sq ft

    $218/sq ft

    2005

    7.5%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 hours ago

    $325,000

    2800 Mcmurray Dr, Pahrump, NV 89060

    4 bd, 2 ba

    2,333 sq ft

    $139/sq ft

    2006

    8.1%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    17 hours ago

    $374,895

    5300 S Corrine St, Pahrump, NV 89048

    3 bd, 3 ba

    1,904 sq ft

    $197/sq ft

    1996

    6.3%

MLS Logo

    23 hours ago

    $190,000

    300 Copper Flats Dr, Pahrump, NV 89048

    3 bd, 2 ba

    1,579 sq ft

    $120/sq ft

    1976

    10.9%

    Gross yield

    8.1%

    Cap rate

    10.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $515,000

    4905 E Cactus Canyon Dr, Pahrump, NV 89061

    2 bd, 3 ba

    1,999 sq ft

    $258/sq ft

    2022

    4.8%

    Gross yield

    2.5%

    Cap rate

    -11.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $469,888

    3520 Cathi Ave, Pahrump, NV 89048

    3 bd, 3 ba

    1,974 sq ft

    $238/sq ft

    2001

    5.3%

    Gross yield

    3.8%

    Cap rate

    -6.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $175,000

    20 Old Mine Rd, Pahrump, NV 89048

    3 bd, 2 ba

    1,146 sq ft

    $153/sq ft

    1993

    11.0%

    Gross yield

    8.3%

    Cap rate

    11.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $295,000

    2208 Whitesage Ct, Tonopah, NV 89049

    3 bd, 2 ba

    2,070 sq ft

    $143/sq ft

    1982

    7.7%

MLS Logo

    3 days ago

    $950,000

    671 W Hickory St, Pahrump, NV 89048

    4 bd, 3 ba

    3,816 sq ft

    $244/sq ft

    2005

    2.9%

    Gross yield

    1.9%

    Cap rate

    -13.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $358,000

    3813 E Gunnison Ave, Pahrump, NV 89061

    4 bd, 2 ba

    2,022 sq ft

    $177/sq ft

    2018

    6.9%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $289,900

    1890 Anns Rd, Pahrump, NV 89048

    3 bd, 2 ba

    1,056 sq ft

    $275/sq ft

    1993

    6.0%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $475,000

    2381 Tough Boy Rd, Pahrump, NV 89060

    3 bd, 3 ba

    1,675 sq ft

    $284/sq ft

    1999

    4.8%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $499,000

    2519 Sparrow Way, Pahrump, NV 89048

    3 bd, 3 ba

    2,078 sq ft

    $240/sq ft

    2007

    4.6%

    Gross yield

    3.1%

    Cap rate

    -9.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $375,000

    1861 E Deerskin St, Pahrump, NV 89048

    3 bd, 2 ba

    2,063 sq ft

    $182/sq ft

    1996

    6.4%

    Gross yield

    4.7%

    Cap rate

    -2.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $164,999

    761 Bourbon St Apt 5, Pahrump, NV 89048

    2 bd, 2 ba

    977 sq ft

    $169/sq ft

    1982

    9.0%

MLS Logo

    4 days ago

    $459,900

    5859 Al Fresco Ave, Pahrump, NV 89061

    3 bd, 3 ba

    2,448 sq ft

    $188/sq ft

    2006

    5.4%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $299,900

    841 Valiant Ave, Pahrump, NV 89060

    2 bd, 3 ba

    1,249 sq ft

    $240/sq ft

    2025

    6.4%

MLS Logo

    4 days ago

    $299,900

    581 Valiant Ave, Pahrump, NV 89060

    2 bd, 2 ba

    1,082 sq ft

    $277/sq ft

    2025

MLS Logo

    4 days ago

    $279,900

    561 Valiant Ave, Pahrump, NV 89060

    2 bd, 2 ba

    1,082 sq ft

    $259/sq ft

    2025

    6.6%

MLS Logo

    4 days ago

    $759,900

    1310 Carson St, Pahrump, NV 89048

    5 bd, 4 ba

    2,470 sq ft

    $308/sq ft

    2025

    4.0%

MLS Logo

    4 days ago

    $349,900

    5224 San Palo Dr, Pahrump, NV 89061

    2 bd, 2 ba

    1,533 sq ft

    $228/sq ft

    2018

    6.5%

    Gross yield

    4.1%

    Cap rate

    -5.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $165,000

    3421 Pueblo Rd, Pahrump, NV 89048

    4 bd, 2 ba

    1,386 sq ft

    $119/sq ft

    1975

    11.7%

    Gross yield

    8.9%

    Cap rate

    14.0%

    Cash on cash

    ...