Investment properties for sale

    4,170 results
    MLS Logo

    3 hours ago

    $270,000

    17462 Front Beach Rd Unit 83B, Panama City Beach, FL 32413

    2 bd, 2 ba

    663 sq ft

    $307/sq ft

    1991

    7.2%

    Gross yield

    4.8%

    Cap rate

    -2.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $249,000

    17614 Front Beach Rd Unit D12, Panama City Beach, FL 32413

    1 bd, 1 ba

    605 sq ft

    $412/sq ft

    1986

    6.3%

    Gross yield

    4.0%

    Cap rate

    -5.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $225,000

    21102 Joann Ln, Fountain, FL 32438

    3 bd, 2 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    2026

    7.8%

1 day ago

    $439,000

    384 Red Snapper Ln, Panama City Beach, FL 32408

    2 bd, 2 ba

    1,000 sq ft

    $439/sq ft

    1980

    3.9%

1 day ago

    $299,000

    1900 Beck Ave, Panama City, FL 32405

    3 bd, 2 ba

    1,727 sq ft

    $173/sq ft

    1958

    9.2%

    Gross yield

    5.7%

    Cap rate

    1.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $254,900

    7342 Charles Loring Jr Rd, Panama City, FL 32404

    3 bd, 2 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    2026

    9.9%

1 day ago

    $139,900

    370 S Duck Ave, Wewahitchka, FL 32465

    3 bd, 1 ba

    952 sq ft

    $147/sq ft

    1900

    9.9%

    Gross yield

    7.2%

    Cap rate

    7.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $325,000

    6089 E Highway 98, Panama City, FL 32404

    3 bd, 3 ba

    1,414 sq ft

    $230/sq ft

    1989

    6.2%

    Gross yield

    3.8%

    Cap rate

    -6.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $149,900

    1325 W 12th St Apt C6, Panama City, FL 32401

    2 bd, 2 ba

    934 sq ft

    $160/sq ft

    1985

    9.9%

    Gross yield

    6.7%

    Cap rate

    5.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $344,900

    330 Atlantic St, Port St Joe, FL 32456

    3 bd, 2 ba

    1,372 sq ft

    $251/sq ft

    2016

    8.5%

1 day ago

    $289,900

    7154 Riverbrooke St, Panama City, FL 32404

    4 bd, 2 ba

    1,768 sq ft

    $164/sq ft

    2016

    9.9%

    Gross yield

    6.7%

    Cap rate

    5.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $399,000

    204 Carolina Dr, Mexico Beach, FL 32456

    3 bd, 2 ba

    1,428 sq ft

    $279/sq ft

    1983

    6.0%

1 day ago

    $182,900

    3201 E 2nd Pl, Panama City, FL 32401

    2 bd, 2 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    2026

    12.1%

1 day ago

    $255,000

    2501 Rollins Ave, Panama City, FL 32405

    3 bd, 2 ba

    1,251 sq ft

    $204/sq ft

    1955

    9.3%

    Gross yield

    7.2%

    Cap rate

    7.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $899,000

    6728 Beach Dr, Panama City, FL 32408

    3 bd, 5 ba

    2,352 sq ft

    $382/sq ft

    2006

    3.7%

    Gross yield

    2.3%

    Cap rate

    -12.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $250,000

    501 Dogwood St, Panama City Beach, FL 32407

    3 bd, 2 ba

    1,584 sq ft

    $158/sq ft

    1984

    11.9%

    Gross yield

    8.7%

    Cap rate

    13.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $3,499,000

    1323 Indian Pass Rd, Port St Joe, FL 32456

    8 bd, 5 ba

    5,618 sq ft

    $623/sq ft

    1923

    1.3%

1 day ago

    $349,500

    106 Merrion Rd, Southport, FL 32409

    4 bd, 2 ba

    1,806 sq ft

    $194/sq ft

    2019

    9.6%

    Gross yield

    6.5%

    Cap rate

    4.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $500,000

    130 Summer Breeze Rd, Panama City Beach, FL 32413

    3 bd, 2 ba

    1,720 sq ft

    $291/sq ft

    1997

    5.9%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $315,000

    805 Skyland Ave, Panama City, FL 32401

    3 bd, 2 ba

    2,044 sq ft

    $115/sq ft

    1960

    8.5%

    Gross yield

    5.4%

    Cap rate

    0.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $255,000

    5814 Pinetree Ave, Panama City Beach, FL 32408

    1 bd, 1 ba

    592 sq ft

    $431/sq ft

    1983

1 day ago

    $165,000

    7320 Chipewa St Apt B6, Panama City, FL 32404

    2 bd, 2 ba

    1,216 sq ft

    $136/sq ft

    1985

    11.1%

    Gross yield

    7.7%

    Cap rate

    9.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $400,000

    9900 S Thomas Dr Unit 1118, Panama City, FL 32408

    2 bd, 3 ba

    1,066 sq ft

    $375/sq ft

    2007

    4.6%

    Gross yield

    2.4%

    Cap rate

    -11.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $285,000

    2201 E 6th St, Panama City, FL 32401

    3 bd, 2 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    2026

    7.1%