Investment properties for sale

    3,918 results
    MLS Logo

    10 hours ago

    $269,997

    3300 Bonfire Dr, Milton, FL 32583

    3 bd, 2 ba

    1,250 sq ft

    $216/sq ft

    2026

    7.6%

MLS Logo

    12 hours ago

    $1,150,000

    7555 White Sands Blvd, Navarre, FL 32566

    3 bd, 2 ba

    2,130 sq ft

    $540/sq ft

    2020

    2.5%

MLS Logo

    12 hours ago

    $403,500

    2928 Hidden Bay Blvd, Navarre, FL 32566

    3 bd, 2 ba

    1,787 sq ft

    $226/sq ft

    2003

    5.7%

    Gross yield

    3.7%

    Cap rate

    -6.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 hours ago

    $850,000

    13661 Perdido Key Dr Unit 1004, Pensacola, FL 32507

    3 bd, 3 ba

    1,683 sq ft

    $505/sq ft

    2001

    3.5%

    Gross yield

    -0.6%

    Cap rate

    -24.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $387,000

    1374 Mazurek Blvd, Pensacola, FL 32514

    3 bd, 2 ba

    2,109 sq ft

    $183/sq ft

    1999

    5.9%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $795,990

    1940 Sunrise Dr, Navarre, FL 32566

    3 bd, 3 ba

    2,807 sq ft

    $284/sq ft

    2024

    4.2%

    Gross yield

    2.5%

    Cap rate

    -11.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    17 hours ago

    $347,500

    8586 Wilburn Cv, Navarre, FL 32566

    3 bd, 2 ba

    1,560 sq ft

    $223/sq ft

    2004

    7.0%

    Gross yield

    5.1%

    Cap rate

    -1.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $295,000

    8884 White Ibis Way, Navarre, FL 32566

    3 bd, 3 ba

    1,544 sq ft

    $191/sq ft

    2014

    8.5%

    Gross yield

    5.9%

    Cap rate

    2.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $535,000

    10024 Via Grande, Navarre, FL 32566

    3 bd, 4 ba

    2,412 sq ft

    $222/sq ft

    1991

    5.5%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $294,990

    7724 Palm Vista Ct Lot 21E, Pensacola, FL 32526

    4 bd, 2 ba

    1,707 sq ft

    $173/sq ft

    2026

    8.7%

1 day ago

    $125,000

    2301 W Michigan Ave Apt 13, Pensacola, FL 32526

    4 bd, 3 ba

    1,164 sq ft

    $107/sq ft

    1984

    12.7%

    Gross yield

    7.6%

    Cap rate

    8.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $610,000

    999 Fort Pickens Rd Apt 501, Pensacola Beach, FL 32561

    2 bd, 2 ba

    1,145 sq ft

    $533/sq ft

    1975

    4.5%

1 day ago

    $219,900

    1516 Zenda St, Pensacola, FL 32514

    3 bd, 2 ba

    1,227 sq ft

    $179/sq ft

    1962

    7.4%

    Gross yield

    4.7%

    Cap rate

    -2.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $475,000

    306 W Winthrop Ave, Pensacola, FL 32507

    3 bd, 3 ba

    2,092 sq ft

    $227/sq ft

    2026

    4.6%

1 day ago

    $324,490

    5987 Serrate St Lot 32J, Pace, FL 32571

    3 bd, 2 ba

    1,891 sq ft

    $172/sq ft

    2026

    6.6%

1 day ago

    $409,900

    4777 Eider Rd, Pace, FL 32571

    4 bd, 3 ba

    1,968 sq ft

    $208/sq ft

    2026

    6.6%

1 day ago

    $325,000

    3710 N Blue Angel Pkwy, Pensacola, FL 32526

    4 bd, 3 ba

    1,996 sq ft

    $163/sq ft

    1957

    6.1%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $429,900

    4789 Eider Rd, Pace, FL 32571

    4 bd, 3 ba

    2,273 sq ft

    $189/sq ft

    2026

    6.7%

1 day ago

    $170,000

    1133 Bloodworth Ln, Pensacola, FL 32504

    2 bd, 3 ba

    1,248 sq ft

    $136/sq ft

    1997

    9.7%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $519,900

    4783 Eider Rd, Pace, FL 32571

    5 bd, 3 ba

    3,113 sq ft

    $167/sq ft

    2026

    6.7%

1 day ago

    $244,490

    7165 Season Dr Lot 10C, Milton, FL 32570

    3 bd, 2 ba

    1,290 sq ft

    $192/sq ft

    2026

    7.8%

1 day ago

    $291,490

    7751 Sea Level Dr Lot 16G, Milton, FL 32583

    4 bd, 2 ba

    1,707 sq ft

    $171/sq ft

    2025

    8.8%

1 day ago

    $357,864

    5160 Sugarloaf St # 3-G, Pace, FL 32571

    3 bd, 2 ba

    1,848 sq ft

    $194/sq ft

    2026

    6.6%

1 day ago

    $499,990

    14135 Sable Palm Way Lot 207, Pensacola, FL 32507

    3 bd, 3 ba

    1,651 sq ft

    $303/sq ft

    2026

    5.6%