Investment properties for sale

    8,362 results
    MLS Logo

    21 minutes ago

    $175,000

    140 Mcgovern Blvd, Crescent, PA 15046

    3 bd, 1 ba

    1,825 sq ft

    $96/sq ft

    1910

    12.7%

    Gross yield

    8.4%

    Cap rate

    12.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    27 minutes ago

    $65,000

    1202 Irwin St, Aliquippa, PA 15001

    1 bd, 1 ba

    828 sq ft

    $79/sq ft

    1920

    24.6%

    Gross yield

    17.7%

    Cap rate

    49.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    36 minutes ago

    $249,900

    212 Davis Ave, Pittsburgh, PA 15223

    2 bd, 2 ba

    828 sq ft

    $302/sq ft

    1965

    7.9%

    Gross yield

    4.8%

    Cap rate

    -2.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    45 minutes ago

    $179,900

    240 Waddell Ave, Donora, PA 15033

    3 bd, 2 ba

    1,084 sq ft

    $166/sq ft

    1956

    7.2%

    Gross yield

    4.9%

    Cap rate

    -2.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 hour ago

    $324,900

    115 Ben Venue Rd, Fombell, PA 16123

    3 bd, 2 ba

    1,495 sq ft

    $217/sq ft

    1961

    8.1%

    Gross yield

    5.7%

    Cap rate

    1.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 hour ago

    $215,000

    908 4th Ave, Conway, PA 15027

    4 bd, 2 ba

    1,856 sq ft

    $116/sq ft

    1924

    7.8%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 hour ago

    $300,000

    406 Eden Dr, Monroeville, PA 15146

    6 bd, 3 ba

    1,890 sq ft

    $159/sq ft

    1968

    6.2%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 hour ago

    $160,000

    2122 Route 130, Pleasant Unity, PA 15676

    4 bd, 3 ba

    2,300 sq ft

    $70/sq ft

    1923

    15.5%

MLS Logo

    1 hour ago

    $42,500

    604 Deana Way, Rochester, PA 15074

    3 bd, 2 ba

    1,064 sq ft

    $40/sq ft

    2004

MLS Logo

    2 hours ago

    $365,000

    335 Lawn St, Oakland, PA 15213

    6 bd, 2 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    1910

    6.8%

MLS Logo

    2 hours ago

    $369,000

    116 N Saint Clair St, Ligonier, PA 15658

    2 bd, 2 ba

    1,590 sq ft

    $232/sq ft

    1868

    4.6%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 hours ago

    $105,000

    803 6th St, New Brighton, PA 15066

    3 bd, 2 ba

    1,392 sq ft

    $75/sq ft

    1900

    16.5%

    Gross yield

    11.2%

    Cap rate

    23.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 hours ago

    $215,000

    4029 Haldane St, Pittsburgh, PA 15207

    3 bd, 1 ba

    1,176 sq ft

    $183/sq ft

    1922

    8.5%

    Gross yield

    6.2%

    Cap rate

    3.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 hours ago

    $357,000

    141 Swain Hill Rd, Harmony, PA 16037

    3 bd, 2 ba

    1,380 sq ft

    $259/sq ft

    1962

    6.2%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 hours ago

    $250,000

    278 38th St, Pittsburgh, PA 15201

    3 bd, 2 ba

    1,250 sq ft

    $200/sq ft

    1900

    9.8%

    Gross yield

    7.4%

    Cap rate

    7.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 hours ago

    $330,000

    428 Donna St, Pittsburgh, PA 15224

    3 bd, 3 ba

    1,314 sq ft

    $251/sq ft

    1910

    7.9%

    Gross yield

    6.0%

    Cap rate

    2.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 hours ago

    $49,900

    5 1st St, Star Junction, PA 15482

    2 bd, 1 ba

    1,408 sq ft

    $35/sq ft

    1900

    22.6%

    Gross yield

    15.0%

    Cap rate

    38.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 hours ago

    $329,900

    558 Market St, Bolivar, PA 15923

    3 bd, 2 ba

    1,930 sq ft

    $171/sq ft

    1979

    5.3%

MLS Logo

    3 hours ago

    $225,000

    1329 Hancock Ave, Vandergrift, PA 15690

    3 bd, 2 ba

    1,426 sq ft

    $158/sq ft

    1893

    5.0%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 hours ago

    $445,000

    111 Janyce Dr, Greensburg, PA 15601

    3 bd, 4 ba

    2,100 sq ft

    $212/sq ft

    1997

    5.9%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 hours ago

    $499,900

    674 Dogwood Way, Oakmont, PA 15139

    4 bd, 3 ba

    2,054 sq ft

    $243/sq ft

    1920

    4.1%

    Gross yield

    2.5%

    Cap rate

    -11.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 hours ago

    $225,000

    239 Pointview Rd, Brentwood, PA 15227

    3 bd, 2 ba

    2,300 sq ft

    $98/sq ft

    1964

    9.2%

MLS Logo

    4 hours ago

    $175,000

    2602 Belmar Pl, Swissvale, PA 15218

    3 bd, 1 ba

    1,232 sq ft

    $142/sq ft

    1910

    8.6%

MLS Logo

    4 hours ago

    $230,000

    1038 Ardmore Manor Dr, Pittsburgh, PA 15221

    3 bd, 2 ba

    1,409 sq ft

    $163/sq ft

    1959

    8.0%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.2%

    Cash on cash

    ...