Investment properties for sale

    11 results
    MLS Logo

    1 day ago

    $69,900

    210 N Maple St, Argos, IN 46501

    4 bd, 2 ba

    2,464 sq ft

    $28/sq ft

    1900

    24.0%

    Gross yield

    16.3%

    Cap rate

    43.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $255,000

    20906 S Lake Dr, Walkerton, IN 46574

    2 bd, 1 ba

    935 sq ft

    $273/sq ft

    1940

    5.5%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $230,000

    10140 E State Road 10, Culver, IN 46511

    4 bd, 2 ba

    1,588 sq ft

    $145/sq ft

    1900

    6.5%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $439,000

    1900 Hillcrest Ave, Plymouth, IN 46563

    5 bd, 3 ba

    3,054 sq ft

    $101/sq ft

    1977

    5.1%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -6.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    14 days ago

    $799,900

    20216 Muckshaw Rd, Argos, IN 46501

    5 bd, 4 ba

    4,389 sq ft

    $182/sq ft

    1960

    3.2%

    Gross yield

    2.1%

    Cap rate

    -13.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    20 days ago

    $549,900

    209 Hawkins Ct, Culver, IN 46511

    4 bd, 2 ba

    2,112 sq ft

    $260/sq ft

    1920

    3.1%

    Gross yield

    2.0%

    Cap rate

    -13.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    36 days ago

    $600,000

    11403 Indiana Ave # 10, Argos, IN 46501

    4 bd, 1 ba

    2,420 sq ft

    $248/sq ft

    1850

    2.4%

MLS Logo

    46 days ago

    $459,900

    12205 Choctaw Trl, Culver, IN 46511

    2 bd, 3 ba

    2,058 sq ft

    $223/sq ft

    1974

    4.7%

    Gross yield

    2.4%

    Cap rate

    -12.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    57 days ago

    $475,000

    12966 Union Rd, Culver, IN 46511

    3 bd, 3 ba

    4,652 sq ft

    $102/sq ft

    1999

    5.9%

    Gross yield

    4.1%

    Cap rate

    -5.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    64 days ago

    $299,900

    12900 Walnut Hill Dr, Lakeville, IN 46536

    3 bd, 3 ba

    3,180 sq ft

    $101/sq ft

    1979

    7.3%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    173 days ago

    $334,900

    610 Obispo St, Culver, IN 46511

    2 bd, 1 ba

    813 sq ft

    $412/sq ft

    1951

    5.1%

    Gross yield

    1.4%

    Cap rate

    -15.9%

    Cash on cash