Investment properties for sale

    1,193 results
    MLS Logo

    17 hours ago

    $469,900

    7390 Plainville Rd, Memphis, NY 13112

    3 bd, 3 ba

    2,262 sq ft

    $208/sq ft

    1967

    6.0%

    Gross yield

    1.6%

    Cap rate

    -15.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    17 hours ago

    $279,900

    212 Lexington Ave, Syracuse, NY 13210

    4 bd, 2 ba

    1,997 sq ft

    $140/sq ft

    1900

    10.1%

MLS Logo

    17 hours ago

    $689,900

    3295 Oak Brook Rd, Lysander, NY 13027

    3 bd, 3 ba

    2,504 sq ft

    $276/sq ft

    2007

    5.1%

MLS Logo

    17 hours ago

    $29,900

    124 Baldwin Ave, Syracuse, NY 13205

    3 bd, 1 ba

    1,104 sq ft

    $27/sq ft

    1900

MLS Logo

    17 hours ago

    $1,500,000

    4023 Rippleton Rd, Cazenovia, NY 13035

    7 bd, 7 ba

    5,100 sq ft

    $294/sq ft

    1874

    2.5%

    Gross yield

    1.4%

    Cap rate

    -16.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    17 hours ago

    $199,900

    126 Oswego River Rd, Phoenix, NY 13135

    3 bd, 1 ba

    1,152 sq ft

    $174/sq ft

    1975

    11.9%

    Gross yield

    6.8%

    Cap rate

    5.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    17 hours ago

    $279,000

    210 Terry Rd N, Syracuse, NY 13209

    3 bd, 2 ba

    1,630 sq ft

    $171/sq ft

    1951

    9.1%

    Gross yield

    4.7%

    Cap rate

    -2.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    17 hours ago

    $385,000

    23 Jarvis Dr, Manlius, NY 13104

    3 bd, 3 ba

    1,979 sq ft

    $195/sq ft

    1980

    8.5%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    17 hours ago

    $299,900

    14 Braeside Rd, Lysander, NY 13027

    3 bd, 3 ba

    1,840 sq ft

    $163/sq ft

    1985

    10.6%

MLS Logo

    17 hours ago

    $375,000

    216 Standish Dr, Syracuse, NY 13224

    4 bd, 4 ba

    1,911 sq ft

    $196/sq ft

    1935

    7.3%

    Gross yield

    5.1%

    Cap rate

    -1.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    17 hours ago

    $144,900

    145 Watertree Dr # 145, East Syracuse, NY 13057

    1 bd, 1 ba

    696 sq ft

    $208/sq ft

    1979

    11.8%

MLS Logo

    17 hours ago

    $570,000

    152 Rainbow Shores Rd, Pulaski, NY 13142

    3 bd, 4 ba

    3,900 sq ft

    $146/sq ft

    1988

    4.9%

    Gross yield

    1.8%

    Cap rate

    -14.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    17 hours ago

    $229,000

    104 Church Pkwy, Syracuse, NY 13212

    3 bd, 2 ba

    1,102 sq ft

    $208/sq ft

    1950

    9.9%

    Gross yield

    5.6%

    Cap rate

    1.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    17 hours ago

    $699,999

    1900 Rose Hill Rd, Skaneateles, NY 13152

    5 bd, 4 ba

    3,120 sq ft

    $224/sq ft

    1920

MLS Logo

    17 hours ago

    $260,000

    206 Hickory Way, Central Square, NY 13036

    4 bd, 2 ba

    1,508 sq ft

    $172/sq ft

    1986

    9.6%

    Gross yield

    5.2%

    Cap rate

    -0.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    17 hours ago

    $229,900

    19 Grover St, East Syracuse, NY 13057

    3 bd, 1 ba

    1,152 sq ft

    $200/sq ft

    1950

    10.8%

    Gross yield

    6.2%

    Cap rate

    3.2%

    Cash on cash

    1 day ago

    $195,888

    3730c Hialeah Ct, Liverpool, NY 13090

    3 bd, 2.5 ba

    1,440 sq ft

    $136/sq ft

    1978

    13.7%

1 day ago

    $79,999

    1421 Burnet Ave, Syracuse, NY 13206

    3 bd, 1 ba

    960 sq ft

    $83/sq ft

    1890

1 day ago

    $249,000

    112 Washington St, Fayetteville, NY 13066

    3 bd, 1 ba

    1,148 sq ft

    $217/sq ft

    1850

    8.0%

    Gross yield

    5.6%

    Cap rate

    0.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $209,000

    28 E Utica St, Oswego, NY 13126

    3 bd, 3 ba

    2,646 sq ft

    $79/sq ft

    1900

    12.5%

1 day ago

    $429,900

    4744 Sabre Ln, Manlius, NY 13104

    4 bd, 3 ba

    1,964 sq ft

    $219/sq ft

    1987

    7.8%

    Gross yield

    4.0%

    Cap rate

    -5.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $249,900

    217 Ludden Pkwy, Syracuse, NY 13219

    3 bd, 3 ba

    1,749 sq ft

    $143/sq ft

    1966

    9.5%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $164,900

    207 Parkway Dr, Syracuse, NY 13207

    3 bd, 2 ba

    1,218 sq ft

    $135/sq ft

    1920

    15.8%

    Gross yield

    11.6%

    Cap rate

    24.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $219,000

    419 Fergerson Ave, Syracuse, NY 13212

    4 bd, 1 ba

    1,292 sq ft

    $170/sq ft

    1950

    12.5%

    Gross yield

    7.1%

    Cap rate

    6.8%

    Cash on cash

    ...