Investment properties for sale

    167 results
    MLS Logo

    1 day ago

    $229,000

    1138 Vestavia Ln, Thomaston, GA 30286

    3 bd, 1.5 ba

    994 sq ft

    $230/sq ft

    1978

    5.5%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $389,900

    655 White Rd, Thomaston, GA 30286

    2 bd, 1.5 ba

    2,381 sq ft

    $164/sq ft

    1935

1 day ago

    $329,900

    108 Kennesaw Dr, Thomaston, GA 30286

    4 bd, 3 ba

    2,187 sq ft

    $151/sq ft

    1982

    6.6%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -5.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $310,000

    103 El Prado Cir, Thomaston, GA 30286

    4 bd, 2 ba

    1,971 sq ft

    $157/sq ft

    1973

    6.3%

    Gross yield

    4.0%

    Cap rate

    -5.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $299,900

    105 Brent Ct, Thomaston, GA 30286

    3 bd, 2.5 ba

    1,720 sq ft

    $174/sq ft

    2022

    7.0%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $209,900

    997 Cardinal St, Thomaston, GA 30286

    3 bd, 2 ba

    1,240 sq ft

    $169/sq ft

    1983

    8.1%

    Gross yield

    5.4%

    Cap rate

    -0.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $249,900

    124 David Dr, Thomaston, GA 30286

    2 bd, 2.5 ba

    2,104 sq ft

    $119/sq ft

    1987

    8.9%

    Gross yield

    5.7%

    Cap rate

    1.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $334,000

    65 Pleasant Grove Rd, Yatesville, GA 31097

    3 bd, 2 ba

    1,620 sq ft

    $206/sq ft

    2026

    7.0%

MLS Logo

    6 days ago

    $419,900

    134 Mill Race Rd, Thomaston, GA 30286

    4 bd, 3.5 ba

    2,200 sq ft

    $191/sq ft

    1981

    5.1%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $169,000

    609 W Main St, Thomaston, GA 30286

    2 bd, 1 ba

    780 sq ft

    $217/sq ft

    1953

    7.8%

    Gross yield

    5.1%

    Cap rate

    -1.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $244,900

    204 Diane Dr, Thomaston, GA 30286

    3 bd, 2 ba

    1,544 sq ft

    $159/sq ft

    1960

    8.6%

    Gross yield

    5.7%

    Cap rate

    1.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $220,000

    3723 Triune Mill Rd, Thomaston, GA 30286

    3 bd, 2 ba

    1,792 sq ft

    $123/sq ft

    2026

    10.5%

MLS Logo

    7 days ago

    $769,500

    1350 Woodland Rd, Thomaston, GA 30286

    4 bd, 3.5 ba

    3,124 sq ft

    $246/sq ft

    2005

    3.5%

    Gross yield

    2.1%

    Cap rate

    -13.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $399,000

    350 Double Bridge Rd, Thomaston, GA 30286

    4 bd, 2 ba

    1,799 sq ft

    $222/sq ft

    1988

    5.6%

    Gross yield

    3.7%

    Cap rate

    -7.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $259,000

    78 Hill Crest Dr, Thomaston, GA 30286

    3 bd, 2 ba

    1,470 sq ft

    $176/sq ft

    1974

    7.0%

    Gross yield

    4.7%

    Cap rate

    -2.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 days ago

    $240,000

    3691 Triune Mill Rd, Thomaston, GA 30286

    4 bd, 2 ba

    1,768 sq ft

    $119/sq ft

    2026

    11.0%

MLS Logo

    9 days ago

    $161,000

    705 Triune Mill Rd, Thomaston, GA 30286

    2 bd, 1 ba

    884 sq ft

    $182/sq ft

    1988

    8.2%

    Gross yield

    5.7%

    Cap rate

    1.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 days ago

    $289,000

    603 Thurston Ave, Thomaston, GA 30286

    4 bd, 2.5 ba

    2,307 sq ft

    $125/sq ft

    1941

    6.7%

    Gross yield

    4.1%

    Cap rate

    -5.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $78,500

    114 G Loop, Thomaston, GA 30286

    1 bd, 1 ba

    992 sq ft

    $79/sq ft

    1943

    16.1%

    Gross yield

    11.0%

    Cap rate

    22.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $469,900

    191 Batten Dr, Thomaston, GA 30286

    3 bd, 2 ba

    2,396 sq ft

    $196/sq ft

    2000

    6.5%

    Gross yield

    4.8%

    Cap rate

    -2.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $290,000

    2561 Old Alabama Rd, Thomaston, GA 30286

    3 bd, 2 ba

    1,694 sq ft

    $171/sq ft

    1971

    6.5%

    Gross yield

    4.1%

    Cap rate

    -5.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $159,900

    320 Parkway Dr, Thomaston, GA 30286

    4 bd, 2 ba

    1,893 sq ft

    $84/sq ft

    1936

    11.0%

    Gross yield

    7.2%

    Cap rate

    7.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $249,900

    3682 Barnesville Hwy, Thomaston, GA 30286

    3 bd, 2 ba

    1,560 sq ft

    $160/sq ft

    2004

    8.4%

    Gross yield

    5.7%

    Cap rate

    1.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 days ago

    $615,743

    308 Cherokee Rd, Thomaston, GA 30286

    4 bd, 5.5 ba

    4,049 sq ft

    $152/sq ft

    1958

    3.8%

    Gross yield

    2.3%

    Cap rate

    -12.2%

    Cash on cash

    ...