Investment properties for sale

    257 results
    MLS Logo

    10 hours ago

    $995,040

    197 Golden Gate Ln, Vacaville, CA 95687

    4 bd, 3 ba

    2,996 sq ft

    $332/sq ft

    2026

    4.4%

1 day ago

    $570,000

    2210 Espana Ln, Rio Vista, CA 94571

    3 bd, 2 ba

    1,837 sq ft

    $310/sq ft

    2024

    5.1%

    Gross yield

    2.9%

    Cap rate

    -10.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $599,000

    2466 Cinnabar Dr, Fairfield, CA 94533

    3 bd, 3 ba

    2,184 sq ft

    $274/sq ft

    2023

    7.0%

    Gross yield

    3.8%

    Cap rate

    -6.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $599,800

    7240 Willow Creek Cir, Vallejo, CA 94591

    4 bd, 4 ba

    3,112 sq ft

    $193/sq ft

    2005

    9.9%

    Gross yield

    6.6%

    Cap rate

    4.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $368,800

    350 Cedar Ridge Dr, Rio Vista, CA 94571

    2 bd, 2 ba

    1,105 sq ft

    $334/sq ft

    1999

    5.6%

    Gross yield

    2.5%

    Cap rate

    -11.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $549,000

    355 Lofas Pl, Vallejo, CA 94589

    3 bd, 2 ba

    1,560 sq ft

    $352/sq ft

    1956

    5.8%

    Gross yield

    4.4%

    Cap rate

    -4.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $575,000

    1517 Garfield St, Fairfield, CA 94533

    3 bd, 2 ba

    1,520 sq ft

    $378/sq ft

    1954

    5.8%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $548,000

    825 Spoonbill Ln, Suisun City, CA 94585

    4 bd, 2 ba

    1,304 sq ft

    $420/sq ft

    1976

    5.8%

    Gross yield

    3.4%

    Cap rate

    -8.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $689,950

    418 Stoneybrook Ln, Vacaville, CA 95687

    4 bd, 3 ba

    1,846 sq ft

    $374/sq ft

    1990

    5.3%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $529,950

    149 Lomita Ave, Vacaville, CA 95688

    3 bd, 2 ba

    1,328 sq ft

    $399/sq ft

    1961

    6.2%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $440,000

    165 Fairoaks Dr, Vacaville, CA 95688

    2 bd, 2 ba

    1,163 sq ft

    $378/sq ft

    1979

    6.5%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $659,000

    407 Alyssum Dr, Vacaville, CA 95687

    4 bd, 3 ba

    1,860 sq ft

    $354/sq ft

    2018

    5.7%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $529,950

    43 Garthe Ct, Vallejo, CA 94591

    4 bd, 4 ba

    2,423 sq ft

    $219/sq ft

    1976

    7.9%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $399,000

    900 Cambridge Dr, Benicia, CA 94510

    2 bd, 1 ba

    1,087 sq ft

    $367/sq ft

    1984

    7.5%

MLS Logo

    5 days ago

    $550,000

    621 Chyrl Way, Suisun City, CA 94585

    4 bd, 2 ba

    1,446 sq ft

    $380/sq ft

    1977

    5.9%

    Gross yield

    3.7%

    Cap rate

    -6.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $1,050,930

    208 Golden Gate Ln, Vacaville, CA 95687

    5 bd, 4 ba

    3,613 sq ft

    $291/sq ft

    2026

    4.6%

MLS Logo

    5 days ago

    $598,000

    1221 Andrea Way, Vallejo, CA 94591

    4 bd, 3 ba

    1,921 sq ft

    $311/sq ft

    2003

    6.9%

    Gross yield

    4.1%

    Cap rate

    -5.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $545,000

    1930 Vine Dr, Fairfield, CA 94533

    3 bd, 2 ba

    1,470 sq ft

    $371/sq ft

    1981

    6.1%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $839,000

    1449 W 2nd St, Benicia, CA 94510

    3 bd, 2 ba

    1,724 sq ft

    $487/sq ft

    1987

    5.6%

    Gross yield

    3.9%

    Cap rate

    -6.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $549,000

    1757 Stuart Ct, Benicia, CA 94510

    2 bd, 2 ba

    1,166 sq ft

    $471/sq ft

    1986

    6.1%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $505,000

    1974 Garden Ln, Rio Vista, CA 94571

    3 bd, 2 ba

    1,635 sq ft

    $309/sq ft

    2019

    5.7%

    Gross yield

    3.0%

    Cap rate

    -9.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $739,000

    1509 Gulf Dr, Fairfield, CA 94533

    4 bd, 3 ba

    2,102 sq ft

    $352/sq ft

    2020

    5.3%

    Gross yield

    3.0%

    Cap rate

    -9.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $549,000

    266 Stonyford Dr, Vacaville, CA 95687

    4 bd, 2 ba

    1,402 sq ft

    $392/sq ft

    1971

    6.3%

    Gross yield

    4.0%

    Cap rate

    -5.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    6 days ago

    $689,000

    265 Toledo Ct, Vallejo, CA 94591

    3 bd, 3 ba

    1,976 sq ft

    $349/sq ft

    1987

    6.0%

    Gross yield

    3.6%

    Cap rate

    -7.1%

    Cash on cash

    ...