Investment properties for sale

    868 results
    MLS Logo

    16 hours ago

    $359,000

    1228 Linda Vista Ave, Porterville, CA 93257

    3 bd, 2 ba

    1,906 sq ft

    $188/sq ft

    1972

    6.2%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $384,440

    755 Asheville St, Lindsay, CA 93247

    3 bd, 2 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    2026

    6.0%

MLS Logo

    16 hours ago

    $1,075,000

    815 E Sycamore Ave, Tulare, CA 93274

    5 bd, 4 ba

    4,678 sq ft

    $363/sq ft

    1911

    2.9%

    Gross yield

    1.7%

    Cap rate

    -14.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $385,000

    1019 N Manor Dr, Tulare, CA 93274

    3 bd, 2 ba

    1,685 sq ft

    $234/sq ft

    1958

    5.9%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $475,000

    4218 W Redding Ave, Visalia, CA 93277

    4 bd, 3 ba

    1,960 sq ft

    $242/sq ft

    1999

    6.1%

    Gross yield

    4.2%

    Cap rate

    -4.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $1,050,000

    2208 W Benton Ct, Exeter, CA 93221

    4 bd, 3 ba

    2,500 sq ft

    $420/sq ft

    2011

    3.1%

    Gross yield

    1.6%

    Cap rate

    -15.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    16 hours ago

    $325,000

    3325 W Laurel Ave, Visalia, CA 93277

    4 bd, 2 ba

    1,363 sq ft

    $238/sq ft

    1969

    6.9%

    Gross yield

    5.1%

    Cap rate

    -1.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $369,900

    1269 N Gem St, Tulare, CA 93274

    3 bd, 2 ba

    2,398 sq ft

    $154/sq ft

    1979

    6.5%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $1,248,350

    1409 W Beverly Dr, Visalia, CA 93277

    4 bd, 4 ba

    4,641 sq ft

    $269/sq ft

    1936

    2.9%

    Gross yield

    1.7%

    Cap rate

    -14.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $295,500

    554 S G St, Tulare, CA 93274

    3 bd, 1 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    1932

    6.7%

1 day ago

    $495,318

    1686 W Castrejon Ave, Dinuba, CA 93618

    4 bd, 3 ba

    - sq ft

    -/sq ft

1 day ago

    $334,000

    43747 Oak Dr, Three Rivers, CA 93271

    2 bd, 2 ba

    1,067 sq ft

    $313/sq ft

    1993

    7.7%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $339,900

    1936 E Roosevelt Ct, Visalia, CA 93292

    3 bd, 2 ba

    1,171 sq ft

    $303/sq ft

    1993

    7.9%

    Gross yield

    6.1%

    Cap rate

    2.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $303,990

    30702 Azalea Rd, Visalia, CA 93291

    2 bd, 2 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    2026

    8.0%

1 day ago

    $498,500

    947 W Elkhorn Ct, Visalia, CA 93277

    4 bd, 3 ba

    2,076 sq ft

    $240/sq ft

    2009

    6.1%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $399,999

    1181 N Matthew Ave, Farmersville, CA 93223

    4 bd, 2 ba

    1,890 sq ft

    $212/sq ft

    1992

    6.6%

    Gross yield

    4.9%

    Cap rate

    -2.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $239,000

    265 Fern Pl, California Hot Springs, CA 93207

    3 bd, 2 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    1979

    8.8%

1 day ago

    $495,000

    3347 E Laura Ave, Visalia, CA 93292

    4 bd, 3 ba

    2,421 sq ft

    $204/sq ft

    2021

    5.9%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $335,000

    517 S S St, Tulare, CA 93274

    3 bd, 2 ba

    1,132 sq ft

    $291/sq ft

    1961

    6.3%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $417,990

    897 N Westwood Ave, Lindsay, CA 93247

    4 bd, 2 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    2026

    6.0%

1 day ago

    $360,940

    887 N Westwood Ave, Lindsay, CA 93247

    3 bd, 2 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    2026

    6.6%

1 day ago

    $209,000

    19670 Road 230, Strathmore, CA 93267

    3 bd, 2 ba

    1,283 sq ft

    $163/sq ft

    1975

    11.5%

    Gross yield

    9.0%

    Cap rate

    14.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $520,000

    2335 W Flagstaff Ct, Visalia, CA 93291

    4 bd, 2.5 ba

    1,961 sq ft

    $265/sq ft

    2014

    5.8%

    Gross yield

    3.8%

    Cap rate

    -6.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $474,000

    2648 N Vickie St, Visalia, CA 93291

    4 bd, 2 ba

    1,877 sq ft

    $255/sq ft

    2012

    6.2%

    Gross yield

    3.8%

    Cap rate

    -6.2%

    Cash on cash

    ...