Investment properties for sale

    98 results
    MLS Logo

    17 hours ago

    $199,900

    297 N 1st St, Clarksville, OH 45113

    4 bd, 2 ba

    1,720 sq ft

    $116/sq ft

    1990

    12.5%

    Gross yield

    8.1%

    Cap rate

    10.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $215,000

    5271 Powell Rd, New Vienna, OH 45159

    4 bd, 1 ba

    1,829 sq ft

    $118/sq ft

    1901

    8.0%

    Gross yield

    5.3%

    Cap rate

    -0.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $175,000

    5879 Farmers Rd Apt B, Martinsville, OH 45146

    2 bd, 2 ba

    1,176 sq ft

    $149/sq ft

    2001

    9.5%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    4 days ago

    $199,900

    60 Dorothy Ln, New Vienna, OH 45159

    3 bd, 1 ba

    1,100 sq ft

    $182/sq ft

    1962

    8.7%

    Gross yield

    5.8%

    Cap rate

    1.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $244,000

    108 Lee Ann Ct, Blanchester, OH 45107

    3 bd, 1 ba

    1,008 sq ft

    $242/sq ft

    1978

    6.3%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $368,000

    440 Hiatt Ave, Wilmington, OH 45177

    4 bd, 3 ba

    2,368 sq ft

    $155/sq ft

    1964

    7.5%

    Gross yield

    5.2%

    Cap rate

    -0.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $270,000

    513 N Columbus St, Blanchester, OH 45107

    4 bd, 2 ba

    1,536 sq ft

    $176/sq ft

    1974

    8.0%

    Gross yield

    5.5%

    Cap rate

    0.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    5 days ago

    $495,000

    6275 Roundhead Rd, New Vienna, OH 45159

    2 bd, 3 ba

    1,496 sq ft

    $331/sq ft

    1901

    3.6%

    Gross yield

    2.0%

    Cap rate

    -13.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $649,900

    1602 Westboro Rd, Blanchester, OH 45107

    2 bd, 2 ba

    1,260 sq ft

    $516/sq ft

    2023

    3.3%

    Gross yield

    2.2%

    Cap rate

    -12.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    7 days ago

    $339,900

    203 E Main St, Blanchester, OH 45107

    5 bd, 3 ba

    2,892 sq ft

    $118/sq ft

    1880

    5.4%

    Gross yield

    3.3%

    Cap rate

    -8.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $450,000

    212 School Rd, Wilmington, OH 45177

    3 bd, 2 ba

    1,767 sq ft

    $255/sq ft

    2021

    6.0%

    Gross yield

    4.3%

    Cap rate

    -4.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $419,900

    128 Grand Vista Dr, Wilmington, OH 45177

    4 bd, 3 ba

    2,108 sq ft

    $199/sq ft

    2021

    7.1%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    8 days ago

    $249,500

    196 Virginia Cir, Wilmington, OH 45177

    3 bd, 2 ba

    1,770 sq ft

    $141/sq ft

    1959

    7.7%

    Gross yield

    5.2%

    Cap rate

    -0.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    9 days ago

    $85,000

    140 E Lewis Ave, Sabina, OH 45169

    2 bd, 1 ba

    654 sq ft

    $130/sq ft

    1948

    14.4%

    Gross yield

    9.6%

    Cap rate

    16.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $364,900

    353 N South St, Wilmington, OH 45177

    5 bd, 2 ba

    2,901 sq ft

    $126/sq ft

    1879

    5.9%

    Gross yield

    3.8%

    Cap rate

    -6.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $325,000

    511 Dana Ave, Wilmington, OH 45177

    3 bd, 2 ba

    2,067 sq ft

    $164/sq ft

    1971

    7.4%

    Gross yield

    4.9%

    Cap rate

    -1.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    12 days ago

    $315,000

    304 W Main St, Blanchester, OH 45107

    5 bd, 4 ba

    2,320 sq ft

    $136/sq ft

    1910

    6.8%

    Gross yield

    4.6%

    Cap rate

    -3.1%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 days ago

    $275,900

    187 Pansy Pike, Blanchester, OH 45107

    3 bd, 2 ba

    1,355 sq ft

    $162/sq ft

    -

    6.5%

MLS Logo

    13 days ago

    $169,000

    896 Southridge Ave, Wilmington, OH 45177

    2 bd, 2 ba

    1,010 sq ft

    $167/sq ft

    1973

    12.8%

    Gross yield

    9.6%

    Cap rate

    16.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 days ago

    $395,000

    372 State Route 28, Midland, OH 45148

    3 bd, 2 ba

    2,142 sq ft

    $184/sq ft

    1977

    5.7%

    Gross yield

    3.8%

    Cap rate

    -6.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    13 days ago

    $199,999

    191 W Elm St, Sabina, OH 45169

    3 bd, 1 ba

    1,163 sq ft

    $172/sq ft

    1930

    7.9%

    Gross yield

    5.5%

    Cap rate

    0.3%

    Cash on cash

    MLS Logo

    14 days ago

    $150,000

    157 Pansy Pike, Blanchester, OH 45107

    3 bd, 3 ba

    1,554 sq ft

    $97/sq ft

    2025

    13.9%

MLS Logo

    14 days ago

    $229,500

    670 Xenia Ave, Wilmington, OH 45177

    3 bd, 2 ba

    1,042 sq ft

    $220/sq ft

    1800

    9.4%

    Gross yield

    6.8%

    Cap rate

    5.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    14 days ago

    $295,000

    216 S Mill St, Blanchester, OH 45107

    4 bd, 2 ba

    1,440 sq ft

    $161/sq ft

    1900

    7.3%

    Gross yield

    4.8%

    Cap rate

    -2.4%

    Cash on cash