Investment properties for sale

    1,058 results
    MLS Logo

    1 day ago

    $299,999

    631 E Hacienda Dr, Yuma, AZ 85365

    3 bd, 2 ba

    1,380 sq ft

    $217/sq ft

    1961

    6.1%

    Gross yield

    4.1%

    Cap rate

    -5.2%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $225,000

    11382 E 39th Ln, Yuma, AZ 85367

    2 bd, 2 ba

    1,086 sq ft

    $207/sq ft

    1997

    7.5%

    Gross yield

    5.4%

    Cap rate

    0.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $319,900

    620 S Avenue C, Yuma, AZ 85364

    5 bd, 3 ba

    1,794 sq ft

    $178/sq ft

    1958

    6.4%

    Gross yield

    4.7%

    Cap rate

    -2.7%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $599,000

    2640 S Barkley Ranch Ave, Yuma, AZ 85364

    4 bd, 3 ba

    3,069 sq ft

    $195/sq ft

    2007

    5.5%

    Gross yield

    3.7%

    Cap rate

    -6.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $289,900

    4431 S Buckthorn Dr, Yuma, AZ 85365

    3 bd, 2 ba

    1,086 sq ft

    $267/sq ft

    2022

    6.5%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $225,000

    10257 S Winter Ave, Yuma, AZ 85365

    4 bd, 2 ba

    1,404 sq ft

    $160/sq ft

    2002

    9.0%

    Gross yield

    6.5%

    Cap rate

    4.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $195,000

    11422 E 34th St, Yuma, AZ 85367

    2 bd, 2 ba

    1,215 sq ft

    $160/sq ft

    1980

    8.8%

    Gross yield

    6.5%

    Cap rate

    4.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $169,750

    13229 E 50th St, Yuma, AZ 85367

    2 bd, 2 ba

    728 sq ft

    $233/sq ft

    1991

    8.8%

    Gross yield

    6.3%

    Cap rate

    3.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    1 day ago

    $481,615

    3511 S Santana Dr, Yuma, AZ 85365

    4 bd, 3 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    2025

2 days ago

    $295,000

    8682 E 39th St, Yuma, AZ 85365

    4 bd, 2 ba

    1,300 sq ft

    $227/sq ft

    2004

    6.3%

    Gross yield

    4.4%

    Cap rate

    -3.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $408,000

    10781 S Monterrey Way, Yuma, AZ 85367

    4 bd, 3 ba

    1,637 sq ft

    $249/sq ft

    2005

    5.2%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $399,900

    12585 E 51st Ln, Yuma, AZ 85367

    3 bd, 3 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    2026

    6.7%

2 days ago

    $520,000

    5904 E 45th Pl, Yuma, AZ 85365

    4 bd, 3 ba

    2,429 sq ft

    $214/sq ft

    2022

    5.2%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.6%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $74,000

    11246 S Clara Anita Dr, Yuma, AZ 85367

    1 bd, 1 ba

    409 sq ft

    $181/sq ft

    1992

    15.4%

2 days ago

    $235,000

    1612 E Constitution St, San Luis, AZ 85336

    3 bd, 2 ba

    1,223 sq ft

    $192/sq ft

    1999

    7.2%

    Gross yield

    5.0%

    Cap rate

    -1.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $219,000

    3140 S Winsor Ave Apt 5, Yuma, AZ 85365

    2 bd, 2 ba

    1,190 sq ft

    $184/sq ft

    1977

    7.3%

    Gross yield

    4.9%

    Cap rate

    -2.0%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $419,605

    3503 S Santana Dr, Yuma, AZ 85365

    4 bd, 2 ba

    - sq ft

    -/sq ft

    2025

    6.0%

2 days ago

    $365,000

    10554 E 35th Pl, Yuma, AZ 85365

    3 bd, 2 ba

    1,736 sq ft

    $210/sq ft

    2001

    5.5%

    Gross yield

    3.8%

    Cap rate

    -6.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $437,500

    4531 W Irma St, Yuma, AZ 85364

    3 bd, 2 ba

    2,078 sq ft

    $211/sq ft

    2007

    5.5%

    Gross yield

    3.7%

    Cap rate

    -6.9%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $287,900

    10247 S Typhoon Ave, Yuma, AZ 85365

    3 bd, 2 ba

    1,396 sq ft

    $206/sq ft

    2018

    6.6%

    Gross yield

    4.5%

    Cap rate

    -3.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $189,900

    145 S 22nd Ave, Yuma, AZ 85364

    3 bd, 1 ba

    1,074 sq ft

    $177/sq ft

    1981

    8.3%

    Gross yield

    6.0%

    Cap rate

    2.5%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $392,900

    13430 S Brentwood Way, Yuma, AZ 85367

    2 bd, 2 ba

    1,422 sq ft

    $276/sq ft

    2014

    5.0%

    Gross yield

    3.4%

    Cap rate

    -7.8%

    Cash on cash

    MLS Logo

    2 days ago

    $635,000

    3362 W 39th St, Yuma, AZ 85365

    4 bd, 3 ba

    2,372 sq ft

    $268/sq ft

    2021

    4.6%

    Gross yield

    3.1%

    Cap rate

    -9.4%

    Cash on cash

    MLS Logo

    3 days ago

    $519,900

    3587 S Woodpecker Dr, Yuma, AZ 85365

    3 bd, 3 ba

    2,008 sq ft

    $259/sq ft

    2017

    5.2%

    Gross yield

    3.5%

    Cap rate

    -7.4%

    Cash on cash

    ...